Ziomale wygrali II Halowy Turniej Piłki Nożnej imienia Bartłomieja Osucha

Druga edycja turnieju imienia Bartłomieja Osucha zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem ekipy TS Ziomale, która zdobyła komplet punktów. Oprócz rywalizacji sportowej liczyły się jednak również inne rzeczy. Przede wszystkim uczczenie pamięci zmarłego na raka w 2017 roku Bartka – byłego piłkarza Wolanii, Nowej Jastrząbki, Gromu Sufczyn oraz Klubu Sportowego z Białej. Drugim celem wydarzenia była profilaktyka raka jądra, o co zadbała firma CenterMed.

 
Na raka jądra chorują przede wszystkim młodzi mężczyźni. Powinni oni co najmniej raz w miesiącu badać sobie jądra. Można to zrobić samemu, pomacać się po tej części ciała i sprawdzić, czy któreś jądro się nie powiększa, nie ma na jego powierzchni jakiś guzowatości oraz zwrócić uwagę na takie objawy jak ból, uczucie ciężkości. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek symptomy trzeba się zgłosić do lekarza urologa i wykonać badania USG. Jeżeli guz jest znaleziony wcześnie, to prawie 95% pacjentów zostaje całkowicie wyleczonych – mówi Anna Malis, lekarz urolog z przychodni CenterMed.

Drużyna Ziomali od początku zawodów zmierzała po końcowy tryumf. Wygrała ona wszystkie cztery spotkania, tracąc zaledwie trzy bramki. Ziomalom najmocniej postawiła się Nowa Jastrząbka, które przegrała różnicą tylko jednego gola i to właśnie ekipa z gminy Lisia Góra stanęła na drugim stopniu podium. Kolejne miejsce zajęły zespoły: Grom Sufczyn, Błękitni 1947 Tarnów oraz Wolania Wola Rzędzińska. W połowie rywalizacji odbył się towarzyski mecz Rodzinka Bartka kontra Jego Przyjaciele. Ci drudzy okazali się minimalnie lepsi i zwyciężyli 5-3. Z kolei podczas zawodów dziecięcych Dunajec Zbylitowska Góra dwukrotnie ograł Szkółkę Piłkarską „Oseczka” z Białej.

Turniej zorganizowali członkowie rodziny śp. Bartłomieja Osucha, przede wszystkim rodzice: Bożena i Jarosław, siostry: Kasia i Ania oraz stryj Roman. Swojego wsparcia udzieliły firmy: Osuch – Stolarka budowlana, CenterMed i Firma Reklamowa Studio Arte, a także osoby prywatne, zwłaszcza p.Małgorzata Mękal, p. Ryszard Pinas z Lisiej Góry, który na turniejowych trofeach wygrawerował podobiznę Bartka Osucha, p. Andrzej Witek – prezes CenterMed oraz p. Seweryn Partyński –koordynator ds. marketingu CenterMed. Wydarzenie swoim patronatem objął portal Nasz-Tarnow.pl.

Fot. Lidia Jaźwińska