Zakończono pierwszy etap modernizacji ulicy Lwowskiej.

We wtorek, 11 stycznia oficjalnie otwarto i oddano do użytku ulicę Lwowską w Tarnowie, której zakończono pierwszy etap remontu. Ulepszona jezdnia, większe rondo, skrzyżowanie przy Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego, większa liczba miejsc do parkowania, nowa pętla autobusowa i zatoki, wygodniejsze chodniki oraz bezpieczniejszy wjazd do szpitala – mają ułatwić przemieszczanie się kierowców w tej części miasta.  Co czeka nas w kolejnych etapach modernizacji?

Jak powiedział podczas oficjalnego otwarcia prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela – Jest to bardzo ważna inwestycja dla naszego miasta, bo prowadzi do szpitala wojewódzkiego, tutaj każda minuta odgrywa wielką rolę. To jest także fragment drogi krajowej i międzynarodowej, która prowadzi do przejścia granicznego na Słowacji. Istotnym zadaniem prowadzonym w trakcie I etapu była przebudowa ronda Zesłańców Sybiru, które zostało powiększone oraz przesunięte w kierunku północno-wschodnim. Ważnym zadanie modernizacji było także zbudowanie przepustu na potoku Młochlebówka, umożliwiając kontrolę przepływu wody. Pojawiły się też dwa nowe parkingi, mieszczące około 170 samochodów. Wzdłuż ulicy powstały wygodne chodniki i ścieżki rowerowe, wyremontowano pętle autobusową oraz kilka skrzyżowań. Nie trudno się nie zgodzić, że pierwszy etap remontu w istotny sposób usprawnił płynność ruchu i bezpieczeństwo oraz zwiększył przepustowość, poprzez poszerzenie drogi do dwóch jezdni.

W drugim etapie prac na ulicy Lwowskiej będzie rozbudowa drogi od Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza do granicy miasta. Mają pojawić się także wyspy na drodze, które będą „kanalizowały” ruch. Trzecia część zakłada remont odcinka od potoku Małochlebówka do wiaduktu, pod którym pojawią się cztery pasy ruchu, natomiast chodniki dla pieszych oraz ścieżka rowerowa zostaną poprowadzone specjalną podwieszaną kładką nad Wątokiem. 

Koszt inwestycji pierwszego etapu wyniósł ponad 38 milionów złotych.

źródło/www.tarnow.pl