Wyjazdowe zwycięstwo tarnowskich szczypiornistów!!!

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało z Grupą Azoty Tarnów 23:29 w meczu PGNiG Superligi. W naszej drużynie, która bardzo dobrze rozpoczęła mecz, obejmując już po kilku minutach prowadzenie 0:5, znakomicie spisywał się w bramce Patryk Małecki. Gdańszczanie po reprymendzie trenera zaczęli mozolnie odrabiać straty. Jednak zdołali dojść tarnowian tylko na jedną bramkę, po czym goście znów uciekali do kilkubramkowej przewagi.

Nieskuteczna gra gospodarzy oraz kapitalna postawa Patryka Małeckiego, który bronił z 65-procentową skutecznością, spowodowała, że nasza drużyna kontrolowała grę prowadząc do przerwy pięcioma golami – 8:13.

W drugiej połowie tarnowscy szczypiorniści starali się utrzymywać przewagę i nawet jeśli gospodarze odrabiali część strat, nie dopuścili do utraty prowadzenia w meczu. Mało tego pod koniec spotkania Grupa Azoty jeszcze zwiększyła różnicę bramkową i w ostatecznym rozrachunku pokonała na wyjeździe drużynę z Gdańska, aż sześcioma golami.

Torus Wybrzeże Gdańsk – Grupa Azoty Tarnów 23:29 (8:13)

Torus Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Adamczyk 5, Janikowski 5, Kosmala 4, Papaj 4, Stojek 3, Gavidia 1, Mosquera 1 oraz Leśniak, Sulej, Gądek, Comerlatto, Jachlewski, Wróbel, Pieczonka.