Start szczepień przy ul. Gumniskiej zależny od rządu!

W Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej, w której zostały przygotowany Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnowie, rozpocznie swoje funkcje kiedy rząd wyda ostateczną decyzje. Kiedy to będzie? Władze miasta czekają. Oficjalnie został on już odebrany i zatwierdzony przez komisję Narodowego Funduszu Zdrowia. Nieoficjalnie planuje się, że masowe szczepienia ruszą od przyszłego tygodnia, czyli 26 kwietnia.

Jak zapowiadał Prezydent Miasta Roman Ciepiela, od ponad tygodnia punkt szczepień jest już w pełni wyposażony w niezbędny sprzęt, kadra medyczna gotowa do pracy a także wolontariusze, wspomagający działanie punktu. Tymczasowy punkt posiada pełną zgodność z przepisami sanitarny i epidemiologicznymi. – Doceniono naszą pracę i fakt, że wszystko wykonaliśmy zgodnie z obowiązującymi regułami w ekspresowym tempie – mówi prezydent Tarnowa. – Oczywiście komisja punkt zatwierdziła, jej członkowie podkreślali nie tylko funkcjonalność rozwiązań, ale również dbałość o estetykę, czytelne oznakowanie i komfort szczepionych osób. My ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, co możliwe, szczepić możemy natychmiast, ale o dostawie szczepione i dacie uruchomiania punktu decyduje rząd przez wojewodę – podkreśla Roman Ciepiela.

Ruszyły już szczepienia w tzw. punktach pilotażowych, np. w Olkuszu. Kiedy działanie tarnowskie punktu się rozpocznie? Według planów mają się one zacząć w poniedziałek, 26 kwietnia, ale również mówi się o terminach majowych. Niestety ani NFZ, ani ministerstwo zdrowia, ani Pełnomocnik Rządu ds. Narodowego Programu Szczepień nie wiedzą jeszcze, kiedy Polska będzie zaopatrzona w zamówione partie szczepionki przeciw Covid-19. Pozostaje nam wciąż czekać na decyzję rządu i śledzić informacje. 

www.tarnow.pl