Wyjazdowe zwycięstwo Jaskółek.

W szóstej kolejce 3 ligi piłkarskiej, tarnowskie Jaskółki pokonały na wyjeździe drużynę Orląt Radzyń Podlaski w stosunku 0:2 (0:1). Było to drugie wyjazdowe zwycięstwo naszej drużyny, która pozostaje niepokonana w meczach wyjazdowych. Obydwie bramki dla Unii zdobył Artur Biały.

Unia zajmuje aktualnie 9 miejsce w tabeli. Kolejny mecz Jaskółki rozegrają już w najbliższą środę. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie lider tabeli – Siarka Tarnobrzeg.

“Cieszy na pewno to, że zagraliśmy na zero z tyłu. Bo pracowaliśmy w tygodniu nad organizacją gry. Zdajemy sobie sprawę z potencjału ofensywnego naszego zespołu. Jeżeli organizacja gry będzie stała na takim poziomie jak dziś, to jesteśmy wstanie punktować w każdym meczu”– powiedział po spotkaniu Artur Biały.

“Gratulacje dla całej drużyny za reakcję na ostatnią porażkę. Zagraliśmy dzisiaj zdecydowanie najlepsze spotkanie pod względem organizacji gry, odpowiednio zarządzając przestrzenią w fazach ataku, jak również obrony. Pierwsza połowa to zdecydowana kontrola nad meczem i stworzenie sobie kilku dobrych sytuacji. W drugiej połowie mecz się wyrównał, ale konsekwencja w grze pozwoliła nam spokojnie kontrolować wydarzenia boiskowe. Kluczem do sukcesu była przede wszystkim realizacja planu na mecz przez naszych zawodników. Drugi ważny aspekt to fakt, że dzisiaj każdy zawodnik dawał mocne wsparcie drużynie pozytywnie nakręcając się w każdej fazie gry. Po meczu użyłem stwierdzenia gratulując zwycięstwa, że dzisiejszy mecz jeszcze mocniej scalił zespół i wierzę, że w kolejnych spotkaniach zobaczymy mocną Unię Tarnów”– podsumował trener Radosław Jacek.

Orlęta Radzyń Podlaski – ZKS Unia Tarnów 0:2

Bramki: Artur Biały (15′, 68′)

”Skład: Zając, Węgrzyn, Kokoszka, Kajpust, Sierczyński, Orlik(81’Adamski), Putin, Dubas(70’Miłkowski), Sojda(81’Ostrowski), Biały, Starzyk(70’Biś).
Żółte kartki: Sierczyński(75′)

Sędziował: Paweł Kostko (Białystok)

źródło: www.zksuniatarnow.pl