“Abstrakcja” – spektakl i warsztaty dla dzieci w CSM.

W dniach 15 i 16 września w Centrum Sztuki Mościce ruszają zajęcia i spektakl dla dzieci pt. “Abstrakcja” w ramach Projektu “Współczesna dla dzieci”, które będą odbywać się w dwóch podzielonych grupach i wyznaczonych godzinach. Już teraz ruszają zapisy na tę dwudniową podróż w świat dziecięcej wyobraźni.

Spektakl „Abstrakcja” to podróż nie tylko do dziecięcej wyobraźni, ale także dziecięcych pytań, które zwykle mają głęboki, filozoficzny charakter. Dlatego właśnie będą pytania o rzeczy duże i małe, o to, czy kosmos ma swoją muzykę (a jeśli tak, to jaką?). Przewodnikami w tej podróży są Dziecięcy Głosik, kropka, kreska prosta jak struna i pofalowana, jak struna, która drga. Te kształty, układające się w różne formy i obrazy Widzowie ujrzą na ekranie – obraz powstaje na żywo i przy użyciu epidiaskopu. Warstwę muzyczną przedstawienia tworzą głos, głosik oraz skrzypce.

Wykonawcy:

  • Grażyna M. Grobelna – tekst, reżyseria, głos, obraz, ruch
  • Jerzy F. Wojciechowski – skrzypce, głos
  • Bartuś Ambrosius – głosik

Warsztat „Ale Abstrakcja” jest próbą wspólnego odegrania jednej ze scen spektaklu. Dzieci wraz z opiekunami uczestniczą w odkrywaniu umiejętności wydobywania głosem przeróżnych dźwięków, które posłużą w muzycznej ilustracji sceny. Zajęcia potrwają ok. 20 min.

15 września 2021, godz. 9:30 i 11.00, 16 września 2021, godz. 9:30 i 11.00 – Antresola. 

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie CSM, godziny otwarcia i kontakt:

    • tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl
    • poniedziałek – piątek – 13:00 – 20:00
    • sobota – niedziela – 15:00 – 20:00.

Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych. Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi.

źródło/www.csm.tarnow.pl