Weekend w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie

Już w najbliższy weekend w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie odbędą się kolejne imprezy. Tym razem będą to wydarzenia skierowane do dzieci oraz całych rodzin, a także koneserów dobrej muzyki.

Pierwszym weekendowym wydarzeniem będzie KLUB MŁODEGO GENIUSZA – impreza  przygotowana przez Szkołę Podstawową nr 3 przy udziale Tarnowskiego Centrum Kultury. Rozpocznie się 18 maja (sobota) o 12:00 i potrwa do 16:00.

Impreza skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz ich rodziców. Dzieci (oraz dociekliwi) dowiedzą się m.in. czy można rozmawiać z telewizorem, jak się steruje robotem czy co to jest kuchnia molekularna? Ponadto uczestnicy imprezy będą mogli zdobyć legitymację Klubu Młodego Geniusza.

W programie: genialne konkursy, zabawy i eksperymenty pod okiem nauczycieli specjalistów.

Z kolei dzień później, 19 maja (niedziela) od 13:00 do ok. 19:30 Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Tarnowie oraz TCK zapraszają „do przejechania” KILOMETRÓW DOBRA.

Polskie Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) – Koło w Tarnowie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kilometry Dobra. Jest to akcja wspierająca organizacje pozarządowe w zbiórce funduszy na konkretnie wyznaczony cel. Tegorocznym celem organizacji jest zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wprowadzenie innowacyjnych form wsparcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. W akcję może się włączyć każdy i wpłacić choćby złotówkę na wsparcie organizacji.

Program wydarzenia:

13.00 – Występ muzyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie

14.00 – Kwartet Saksofonowy Szkoły Muzycznej pod kierunkiem Piotra Kity

14:35 – Zuzanna Drobot ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach

14.35 – Zespół Muzyki Dawnej i Stylizowanej ILLI

15:00 – Tamda Szkoła Podstawowa 18 Tarnów

15:15 – Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych (kelnerski pokaz synchroniczny koktajli bezalkoholowych, zespół wokalno–instrumentalny)

15.45 – Musztra oraz występy wokalno-taneczne uczniów: Szkoły Podstawowa nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie, XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Tarnowie, Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika

16.45 – Pokaz taneczny Studia Tańca Honorata

17.15 –Występy wokalne

17.30 – Pałac Młodzieży: występy wokalne pod kierunkiem Małgorzaty Boruch

18:30 – Koncert zespołu Nieprzyjaciele

Ponadto – gry i zabawy, malowanie twarzy, loteria fantowa, kiermasz prac osób niepełnosprawnych, fotobudka, pogotowie fryzjerskie.

Fot. Amfiteatr Letni w Tarnowie