WARSZTATY W ZPS – Temat: Atopowe Zapalenie Skóry.

Za tydzień, we wtorek, 21 września o godzinie 16.00 odbędą się bezpłatne zajęcia na temat AZS, czyli atopowego zapalenia skóry, które poprowadzone zostaną w Zespole Przychodnich Specjalistycznych przez lekarzy.

Jak się okazuje atopowe zapalenie skóry najczęściej diagnozowane jest w wieku dziecięcym a nawet niemowlęcym, ale chorują na nie coraz częściej osoby dorosłe. Choroba ta jest przewlekłą dermatozą, często określana jako wyprysk atopowy lub alergiczny, który powoduje uporczywy świąd, zaczerwienienie i ogólny dyskomfort estetyczny. Zmiany mogą pojawiać się na całym ciele i przebiegać o różnym zaostrzeniu. Więcej na temat tego schorzenia, a dokładnie: o przyczynach powstawania choroby, diagnostyce i najnowszych wytycznych dotyczących pielęgnacji skóry oraz leczenia tego schorzenia opowie dr Anna Ryczek, specjalistka w zakresie dermatologii a także dr Dorota Sak-Rusek, specjalistka w zakresie alergologii i pediatrii.

Zapisy prowadzone są w Rejestracji Wizyt Prywatnych na parterze budynku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 1 lub telefonicznie – 14 63 10 274. Liczba miejsc jest ograniczona.

źródło/www.tarnow.pl