Dziewięć medali dla judoków Błękitnych Tarnów!

Podczas ubiegłego weekendu odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w kategorii juniorów, juniorów młodszych i młodzików w Wolbromiu, na których wystąpili zawodnicy Błękitnych Tarnów. Nasi judocy wywalczyli na turnieju aż dziewięć medali, rywalizując z innymi zawodnikami z Dolnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia i Śląska, a także z Czech, Rumunii, Słowacji i Węgier.

W mistrzostwach najlepiej pokazał się występujący w kategorii 66 kg Maksymilian Marcinek, który zwyciężył zarówno w kategorii młodzików, jak i juniorów młodszych, rozstrzygając na swoją korzyść aż osiem pojedynków: trzy w młodszej kategorii wiekowej i pięć w starszej. Medale zdobyli również Arkadiusz Lechowicz w wadze 60 kg, gdzie osiągnął mistrzowski tytuł wśród juniorów i trzecie miejsce w zmaganiach juniorów młodszych, oraz Sergiusz Sikorski sięgając po srebro w wadze 46 i 50 kg w rywalizacji młodzików. Mistrzem województwa małopolskiego w kategorii juniorów został Patryk Włodarski – w wadze 60 kg rozstrzygnął cztery pojedynki. Drugą lokatę i srebrne krążki zdobyli – juniorka młodsza Małgorzata Rozowska (waga 57 kg) i młodzik Michał Florek w kategorii ponad 81 kg.

Bliski podium był także walczący w kategorii 73 kg, junior, Jakub Świerczek. Nasz zawodnik wygrał i przegrał po dwie walki, plasując się na piątym miejscu. Z kolei w punktacji drużynowej, Błękitni Tarnów zajęli drugą lokatę wśród juniorów oraz trzecią pozycję wśród juniorów młodszych.