W niedzielę Błękitni 1947 Tarnów rozpoczynają rundę wiosenną


W najbliższą niedzielę, 17 marca piłkarze KP Błękitni 1947 wrócą na ligowe boiska tarnowskiej Klasy B. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej podejmą na własnym stadionie drużynę Więckovii Więckowice. Początek meczu o godzinie 11.00. Wstęp na obiekt przy ulicy Piłsudskiego jest wolny 

Meczem z reaktywowanym w obecnym sezonie Kablem Kraków, zawodnicy z Piłsudskiego 32 zakończyli przygotowania do rundy wiosennej 2019. W ciągu dwóch zimowych miesięcy piłkarze trenowali głównie na obiektach w Tarnowie. Zimowym domem dla drużyny okazało się boisko ze sztuczną trawą przy ul. Wojska Polskiego 12. To właśnie tam tarnowianie rozgrywali mecze sparingowe przygotowujące do wiosennej batalii o awans do Klasy A.

Z drużyną rozstało się sześciu zawodników: Michał Fałatowicz, Arkadiusz Kowalski, Bartłomiej Wierzbicki, Jarosław Wróblewski, Adrian Zieliński (nie wznowili treningów) oraz Tomasz Pociecha i Ernest Szydłowski (wyjazd za granicę).

Łącznie drużyna rozegrała siedem sparingów, głównie z rywalami z wyższej klasy rozgrywkowej. Bilans spotkań to jedno zwycięstwo, trzy remisy i trzy porażki.

Nastroje w drużynie są bojowe! Wszyscy jesteśmy zdecydowani by wygrywać jak najwięcej meczów. Chcemy awansować i w przyszłym sezonie spotkać się szczebel wyżej! – mówi trener Grzegorz Kluba.

Jeżeli chodzi o transfery, to do drużyny przybyło dwóch zawodników z A-klasowej Gosłavii Gosławice: Jacek i Artur Radlińscy, Jakub Susułowski z FC Pawęzów (Klasa B, Żabno). Do składu powrócił również Maciej Rudolphi, który jesienią reprezentował barwy Cezara Kępa Bogumiłowicka.


Uważamy, że jesteśmy gotowi organizacyjnie, finansowo i kadrowo do tego, żeby awansować do Klasy A Chcemy to zrobić i mamy nadzieję, że nam się uda – mówi Paweł Holcman, prezes KP Błękitni 1947.