W grudniu odbędzie się pierwsza wielka impreza w Tarnów Arenie

W grudniu 2019 roku, pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, w Tarnów Arenie odbędzie się Turniej Czterech Narodów w piłce ręcznej mężczyzn.

W Turnieju Czterech Narodów zmierzą się ze sobą reprezentacje Polski, Egiptu, Emiratów Arabskich oraz prawdopodobnie Rumunii. Organizacja turnieju w Tarnów Arenie jest pokłosiem poniedziałkowej wizyty w Tarnowie przedstawicieli Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Z prezydentem Romanem Ciepielą spotkali się Henryk Szczepański, pierwszy wiceprezes zarządu ds. finansowych i organizacyjnych, Damian Drobik, Monika Listkiewicz oraz Grzegorz Gutkowski.

Chcemy pokazać, że jesteśmy zainteresowani, żeby wszyscy ci, którzy stawiają na naszą dyscyplinę sportu i przekazują środki na powstawanie hal, mieli kontakt z piłką ręczną w najlepszym wydaniu – mówił Henryk Szczepański.

Przedstawiciele ZPRP ocenili znajdującą się w Mościcach halę pozytywnie. Podzielili się również kilkoma uwagami dotyczącymi planowania imprez sportowych, a na koniec zaproponowali zorganizowanie w Tarnów Arenie kursokonferencji sędziów i delegatów szczebla centralnego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Związkowcy odwiedzili też Kantorię, a po jej obejrzeniu obiecali pomoc w zorganizowaniu tam turnieju w plażowej piłce ręcznej.

Inf. Wydział Komunikacji Społecznej UMT