Turyści z Francji w Tarnowie !

Tarnowskie Centrum Informacji odtwarza wizytę młodych turystów z Francji z ubiegłego roku, która odbyła się pod górą świętego Marcina. Wystarczył im jeden dzień spędzony w mieście by odwiedzić najważniejsze miejsca Tarnowa. Jakie miejsca spodobały im się najbardziej? – podpowiemy, to gród Leliwitów.

TCI przypomniało nam co działo się w ubiegłym roku podczas wizyty młodych obcokrajowców pod górą świętego Marcina. Wszystko zostało udokumentowane w postaci filmu, który został zamieszczony na kanale Youtube (link na końcu). Możecie w nim obejrzeć jakie miejsca zobaczyli Francuzi. w jeden dzień, a zapewniamy nie było ich mało mimo ograniczenia czasowego. W skrócie przedstawiamy plan zwiedzania. 
Rozpoczęcie wycieczki zaczęło się od dworca PKP, który niedawno wygrał konkurs na najpiękniejszy obiekt tego typu w Polsce. Następna atrakcją było zwiedzanie neogotyckiego kościoła Świętej Rodziny, oczywiście nie obeszło się bez odwiedzenia charakterystycznych punktów miasta czyli : pomnika Andrzeja Małkowskiego, słonia oraz tramwaju. Wielką uwagę przykuła Żydowska Bima, murale oraz fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej. Zahaczyli o kawiarnianogródek na Rynku i na koniec dotarli do zabytkowego, drewnianego kościoła Matki Bożej Szkaplerznej na Burku. 
Bardzo zadowoleni młodzi turyści z Francji na pewno bedą miło wspominać tą przygodę i mają nadzieje, że w przyszłości będą mieć okazje wrócić do Polski i zobaczyć jeszcze więcej. W końcu piękny mamy kraj. 

Youtube: https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=TONBUCQZxzQ&feature=emb_title )

Iga Sady