Tarnowskie szkoły średnie w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023.

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza i IV Technikum im Tadeusza Tertila w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie to najlepsze szkoły średnie w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023.

III LO sklasyfikowano w kraju na 109. pozycji (dziewiąte miejsce w Małopolsce). W pierwszej pięćsetce znalazły się jeszcze trzy tarnowskie licea. I LO im. Kazimierza Brodzińskiego, II LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego i IV LO im. Jana Pawła II. W rankingu maturalnym tylko znalazło się  III LO i I LO.

Tarnowskie Technikum nr 4 zasłużyło sobie w tym roku na 64. miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej i na 12. lokatę w Małopolsce. Do rankingu trafiły także: Technikum nr 7 (Zespół Szkół Budowlanych), Technikum nr 5 (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika), Technikum nr 3 (Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego), Technikum nr 1 (Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego) oraz Technikum nr 6 (Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych). W rankingu maturalnym techników także najlepsze okazało się Technikum nr 4 w ZSME, Technikum nr 1 (ZST im. Ignacego Mościckiego) i Technikum nr 7 (Zespół Szkół Budowlanych).

Do rankingu szkół olimpijskich trafiłoIII LO im. Adama Mickiewicza.

Kryteria Rankingu Liceów 2023 to:

  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%),
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%)
  • oraz sukcesy w olimpiadach (25%).

Kryteria Rankingu Techników 2023 to:

  • sukcesy szkoły w olimpiadach (20%),
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%),
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%)
  • oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

W rankingu szkół olimpijskich uwzględniono natomiast wyniki 45 olimpiad ogólnopolskich oraz 17 międzynarodowych.

www.tarnow.pl