Tarnów lubi czytać!

Czytanie pobudza wyobraźnię, kreatywność a także kształtuje nasze myślenie! Mieszkańcy naszego miasta o tym dobrze wiedzą, bo jak wynika ze statystyk Miejskiej Biblioteki Publicznej, dla niektórych książka to jedna z najlepszych form relaksu podczas wakacyjnego wypoczynku.

Jak podają dane z lipca 2021 roku tarnowianie wypożyczyli w ubiegłym miesiącu około 22 tysiące książek i audiobooków do domu, natomiast wszystkie oddziały czytelni odwiedziło aż 11 tysięcy mieszkańców. Największym zainteresowaniem cieszyły się: Wypożyczalnia dla Dorosłych, oraz Filie nr 14, 13 i 12. 

Co najczęściej czytają mieszkańcy Tarnowa? Najchętniej wypożyczanymi pozycjami były następujące tytuły: 

  • „Zapach śmierci” Simona Becketta, „
  • Behawiorysta” i „Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza,
  • „Chłopiec z lasu” Harlana Cobena,
  • „Córka fałszerza” Joanny Jax
  • oraz „Sekret listu” Lucindy Riley. 

Miejska Biblioteka Publiczna udostępniła także prawie 1 tys. pozycji – książek, audiobooków oraz czasopism. Warto pokreślić, że są też czytelnicy, którzy korzystają z dwóch platform IBUK LIBRA i Legimi. W serwisie IBUK LIBRA znajdziemy kilka tysięcy książek naukowych i popularnonaukowych, co jest popularne wśród studentów jak i osoby piszące prace dyplomowe. Natomiast platforma LEGIMI -platformy oferującej głównie beletrystykę, co wzbudza ogromne zainteresowanie wypożyczających.

źródło/www.tarnow.pl