TarnOFFska Przestrzeń Tańca – scena może być wszędzie!

TarnOFFska Przestrzeń Tańca jest projektem, który zaprezentował dorobek artystyczny głównie tarnowskich oraz okolicznych zespołów tanecznych. Wykorzystując przy tym przestrzeń miasta.

Projekt ma także na celu zjednoczenie środowiska tanecznego w Tarnowie, wzajemne poznanie się i wymienianie doświadczeniami. Inicjatorem projektu jest Karolina Mika, dyplomowana instruktorka tańca współczesnego oraz tancerka krakowskiego Teatru Tańca DF. W 2016 roku z jej inicjatywy powstała grupa tańca współczesnego działająca przy Studio TANecznik w Tarnowie.

W piątek mieszkańcy ruszyli w taneczną podróż po znanych tarnowskich, klimatycznych miejscach. W sześciu lokalizacjach występowało około 50 tancerzy, którzy zachwycili publiczność różnorodnością form tanecznych.

Taneczne widowisko rozpoczęła o 19:30 na placu Jana Szczepanika „Przestrzeń HIP HOPU”, którą reprezentowały prowadzące Julia Starzyk i Dominika Wróbel.

Następnym krokiem była ulica Forteczna, na której mogliśmy zobaczyć „The Art Of Letting Go/ Sztuka odpuszczania”. Romantyczny, lekki i subtelny taniec Anny Mikuły, której akompaniował na gitarze Yannick Wandel.

Na placu Kazimierza Wielkiego czekały na nas tancerki orientalne, które zaprezentowały taniec brzucha. W choreografii Karoliny Jicu i Pauliny Bautembach-Kessler.

Następnie wystąpiła Szkoła Tańca „eMiKa”  – „Życie to taniec, nie przesiedź go pod ścianą”, która rozgrzała Plac Sobieskiego do czerwoności, prezentując tańce towarzyskie, wykonywane przez kilka grup wiekowych. Choreografie przygotowały: Małgorzata Pletty-Zyznar, Magdalena Zyznar-Wardzała i Karol Zyznar.

Karolina Mika stworzyła niezwykłą choreografię, tańca współczesnego „Między ludźmi”, którą tancerki wykonały na Targowisku Miejskim Burek. Wykorzystując przy tym stoiska handlowe.

Na koniec wróciliśmy na plac Kazimierza Wielkiego by zobaczyć igranie z ogniem Pauliny Bautembach-Kessler i Karoliny Jicu z grupy Adiere. Odbył się niezwykły pokaz ogniowo-ledowy.

Zgromadzeni licznie Tarnowianie długo oklaskiwali, każdą z zaprezentowanych form tanecznych.

Gratulujemy tancerzom ogromnej pasji i zaangażowania.

Klaudia Madeja