“Świerczkowiacy Papieżowi” – transmisja online.

Już 18 i 25 października br. o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Mościce odbędą się dwa koncerty w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” – „Świerczkowiacy Papieżowi”. Mają one związek z 100. Rocznicą urodzin wybitnego Polaka, Ojca Świętego, Jana Pawła II.

Uroczystość objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Witolda Kozłowskiego, wpisuje się w cykl wydarzeń pod nazwą „Małopolska Świętemu Janowi Pawłowi II. 18 października, koncert będzie transmitowany on-line w telewizji tarnowska.tv oraz na youtube Centrum Sztuki Mościce.

Dodajmy, że w myśl porozumienia o współpracy trzech instytucji kultury województwa małopolskiego – Filharmonii Krakowskiej, Centrum Sztuki Mościce oraz Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, koncert zostanie zaprezentowany w Filharmonii Krakowskiej już 15 listopada, trwają rozmowy na temat zorganizowania podobnego wydarzenia w Nowym Sączu.

Dla chętnych dołączeniem do zespołu, który jest zjawiskiem kulturalnym nie tylko na skalę Tarnowa, ale i Polski, Europy, a nawet świata, mamy dobrą informację. Trwają zapisy do obydwu grup tanecznych – grupy reprezentacyjnej oraz do zespołu „Mali Świerczkowiacy”. Opiekę i nadzór nad ZPiT Świerczkowiacy z ramienia Centrum Sztuki Mościce sprawuje zastępca dyrektora, Anna Banach. Kontakt: a.banach@csm.tarnow.pl