Stypendia dla najzdolniejszych tarnowian!

Zdolne dziecko jest dumą nie tylko rodziców ale także szkoły do której uczęszcza i może pochwalić się wyjątkowymi wynikami w nauce, rozwijać swój talent artystyczny lub sportowy. Właśnie została ogłoszona lista uczniów, którzy otrzymali stypendia prezydenta Tarnowa za wybitne osiągnięcia w edukacji uzyskane w roku szkolnym 2019/20.

W gronie najzdolniejszej tarnowskiej młodzieży znalazły się nazwiska 46 uczniów, a wśród nich 32 wykazało osiągnięcia naukowe, natomiast pozostałych 14 zdobyło tytuł laureata w konkursach artystycznych. Stypendium wraz z gratulacjami wyniosło 2941 złotych dla osób, które wzięły udział w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych i  uzyskały w nich tytuł laureata. Wyróżnienie w kwocie 2352 złote przekazano uczniom, którzy posiadają niezwykłe osiągnięcia w edukacji, zdobywając miano finalisty oraz 1428 złotych dla młodzieży za wyjątkowe zdolności artystyczne. Miasto w tym roku przeznaczyło na stypendia z budżetu kwotę 99 tysięcy 968 złotych.

Najwybitniejsi młodzi tarnowianie uczęszczają do 13 szkół publicznych oraz jednej niepublicznej, w tym najwięcej stypendystów to 12 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego. Z kolei po sześcioro wyróżnionych mają I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Muzycznych, a czterech z nich to chodzi do Zespoły Szkół Budowlanych. Z powodu epidemii pamiątkowe dyplomy zostaną przekazane nagrodzonym drogą pocztową. 

Lista stypendystów ->Stypendyści PMT 2021 (2019-2020)

źródło/www.tarnow.pl