Strajk nauczycieli nie wpłynie na egzaminy gimnazjalne

Egzaminy gimnazjalne, pomimo strajku nauczycieli, odbędą się w tarnowskich szkołach zgodnie z harmonogramem.

Jeszcze przed rozpoczęciem się strajku nauczycieli pojawiły się obawy, że owa sytuacja może wpłynąć niekorzystnie na przebieg egzaminów gimnazjalnych, które startują w tarnowskich szkołach w najbliższą środę. Egzaminy odbędą się w 14 placówkach, zaś tylko we dwóch – Szkole Podstawowej nr 6 i XXI Liceum Ogólnokształcącym – musiano dobrać do komisji dodatkowe osoby z zewnątrz.

Jestem bardzo zadowolony, że egzaminy odbędą się bez przeszkód, bowiem zdaję sobie sprawę, że dla młodych ludzi taki sprawdzian ich wiedzy to już wystarczający stres – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Egzaminy odbędą się w szkołach podstawowych nr: 1, 8, 14, 20, 24; XXI LO, zespołach szkół ogólnokształcących nr: 1, 2, 4, 6; Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Zespole Szkół Plastycznych, Zespole Szkół Muzycznych i Zespole Szkół dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących.

W środę, 10 kwietnia, uczniowie zasiądą do egzaminu z części humanistycznego, zaś w kolejne dni do części matematyczno-przyrodniczej (11) i z języka obcego (12).

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej UMT