Sportowcy tarnowskiej PWSZ wygrali swoją klasyfikację i są najlepsi w kraju!

Po roku przerwy i srebrnym medalu w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski wyższych szkół zawodowych, zawodnicy KU AZS PWSZ Tarnów wrócili na najwyższy stopień podium zdobywając krajowy prymat! W zestawieniu, opublikowanym w ostatnich dniach przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego, PWSZ w Tarnowie o 4,5 punktu wyprzedziła PWSZ z Leszna, trzecia była uczelnia z Nysy. Tytuł najlepszej sportowej PWSZ tarnowska uczelnia zdobyła dopiero drugi raz w swojej historii.

W pokonanym polu zostawili reprezentacje wszystkich polskich państwowych wyższych szkół zawodowych, czym powtórzyli osiągnięcie z roku 2017, kiedy to po raz pierwszy w historii wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej AMP w tzw. „typach szkół”.

To już tradycja – zawsze w czerwcu członkowie KU AZS PWSZ podsumowują kończący się rok akademicki pod względem sportowym. W trakcie uroczystego posiedzenia Zarządu Klubu, studenci otrzymali nagrody z rąk dr Małgorzaty Kołpy, Prorektor ds. współpracy i rozwoju. Tarnowskich żaków oklaskiwali również zaproszeni goście między innymi: Piotr Górnikiewicz, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki przy Radzie Miejskiej oraz Dawid Solak radny Rady Miejskiej.

Największymi sukcesami z pewnością były cztery medale Akademickich Mistrzostw Polski, zdobyte w klasyfikacji generalnej w sportach indywidualnych. Dwa „srebra” zdobył Michał Topór w kolarstwie górskim, również „srebro wywalczył” Mateusz Różański w skoku w dal, medal brązowy przywiózł z AMP judoka Arkadiusz Dziarmaga – wymienia Wojciech Nowak, Prezes KU AZS PWSZ Tarnów.

Do niezwykle wartościowych rezultatów pod względem sportowym należy zaliczyć również 4. miejsce Tomasza Sordyla we wspinaczce sportowej na czas, 9. miejsce Damiana Tarczonia w skoku w dal, czy 7. miejsce piłkarzy ręcznych.

Wielkim sukcesem był awans reprezentacji żeńskiej i męskiej do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Z bardzo dobrej strony pokazali się biegacze i biegaczki przełajowe, którzy zdobyli miejsca medalowe w klasyfikacji typów uczelni. Ponadto wicemistrzostwo ligi akademickiej wywalczyły futsalistki, wspinacze stanęli na najniższym stopniu podium, tuż za nim uplasowały się siatkarki.

Inf. i fot. pwsztar.edu.pl