Siatkarki KU AZS PWSZ najlepsze w Małopolsce!

Nasze zawodniczki nie pozostawiły rywalkom złudzeń co do tego, która drużyna jest obecnie najlepsza w województwie. W całym cyklu rozgrywek podopieczne trenera Jana Salamona, którego wspierał Michał Madejski z Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów, wygrały wszystkie sześć spotkań, nie tracąc nawet seta! W decydującym o „złocie” meczu zawodniczki KU AZS pokonały 2:0 AZS AWF Kraków. Zdobycie mistrzostwa Małopolski oznacza, że nasze siatkarki zdobyły przepustki do walki o medale Akademickich Mistrzostw Polski.

Droga do pierwszego miejsca rozpoczęła się w fazie grupowej, w której tarnowianki odprawiły z kwitkiem kolejno: AZS UEK, AZS CM UJ, AZS UR oraz AZS UP. O dominacji najlepiej świadczy fakt, że rywalki w tych czterech meczach zdobyły w sumie tylko 85 punktów.

– Gratuluję zawodniczkom bardzo dobrego wyniku i dziękuję za serce do walki i zaangażowanie. Podobne podziękowania należą się trenerowi Michałowi Madejskiemu, który był cały czas z zespołem. Przed nami półfinał i jeśli dopisze nam szczęście walka w finale AMP. Ewentualny awans nie przyjdzie jednak łatwo, bo przed nami mecze z trudnymi rywalkami, m.in. z Lublina, Krosna, czy Jarosławia – mówi trener Jan Salamon.

W półfinale nasze zawodniczki bardzo pewnie pokonały AZS UJ w setach do 17 i do 18. Finał z drużyną AZS AWF to kolejna pewna wygrana 2:0 (-22; -16).

Mistrzynie grały w składzie: Marta Dąbrowska, Malwina Stroińska, Agnieszka Cur, Paulina Grześlak, Nina Chojnacka, Simona Dreczka, Karolina Szczygieł, Julia Hebda, Gabriela Stachura, Kalina Warchoł, Dominika Zelek, Dominika Bochenek, Daria Starzyk.

Półfinały AMP odbędą się za nieco ponad miesiąc, tarnowianki zagrają w dniach od 22 do 25 kwietnia w Lublinie.

Ostateczna kolejność Akademickich Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej kobiet:

  1. AZS PWSZ Tarnów
  2. AZS AWF Kraków
  3. AZS UJ Kraków
  4. AZS UR Kraków
  5. AZS AGH Kraków
  6. AZS PK Kraków
  7. AZS UE Kraków
  8. AZS CM UJ Kraków
  9. AZS UP Kraków

Wyniki AMM 2021

fot. Archiwum organizatorów

Dodatkowych informacji udziela Biuro Promocji PWSZ w Tarnowie
Rzecznik Prasowy PWSZ,
Piotr Kopa