Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Od poniedziałku, 10 czerwca mieszkańcy miasta mogą głosować w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W konkursie bierze udział 26 projektów, a każdy tarnowianin może oddać dwa głosy.

W tym roku głosowanie odbywa się zarówno w formie tradycyjnej – za pomocą kart papierowych w Kancelarii Rady Miejskiej w pokoju nr 108 w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Goldhammera 3 oraz w Kancelarii Głównej w Wydziale Organizacyjnym urzędu, na parterze budynku przy Mickiewicza 2; jak i drogą elektroniczną pod adresem https://bo.tarnow.pl/. Przez Internet można głosować na dwa sposoby – za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej lub poprzez formularz. Użytkownicy Tarnowskiej Karty Miejskiej potwierdzają swoją tożsamość podając jej numer i hasło dostępu. Z kolei w formularzu należy podać swoje imię, nazwisko, imię ojca oraz numer PESEL.

W Budżecie Obywatelskim mogą głosować wszyscy pełnoletni tarnowianie posiadający czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Tarnowie oraz osoby, które ukończyły 16 lat i korzystają z Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji premium. Głosowanie potrwa do 24 czerwca, zaś lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 28 czerwca.

Pełna lista projektów wraz z opisami: https://bo.tarnow.pl/add/file/1400017773.pdf

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej UMT