Runda zasadnicza PGE Ekstraligi zakończona.
W miniony weekend odbyły się ostatnie trzy mecze sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi. Dodatkowo praktycznie wszystkie zaległości meczowe zostały nadrobione (do rozegrania pozostało tylko spotkanie Jaskółek w Daugavpils) i możemy policzyć, że do zakończenia tegorocznej edycji Ligi Typerów do typowania jest już tylko 12 meczów 😊.
W typowanych przez Was spotkaniach padły następujące wyniki :
Leszno – Częstochowa 54:36
Lublin – Zielona Góra 52:38
Rybnik – Wrocław 39:51
Do zdobycia było 9 punktów, ale po raz kolejny okazało się, że wyniki bardzo Was zaskoczyły i tylko Adrian Tokarski trafił wynik jednego spotkania!!! Zdobył tym samym 5 punktów i został viceliderem klasyfikacji. Wysokie zwycięstwo Leszna i niewysokie Wrocławia, spowodowały, że Wasze typy odbiegały nieznacznie od dokładnych wyników spotkań, mimo, że zwycięzców meczów typowaliście prawidłowo. W klasyfikacji przejściowej liderem nadal jest Adrian Dulęba😊 mający cztery punkty przewagi nad dwójką viceliderów. Do zdobycia pozostało jeszcze 36 punktów. To dużo 😊 Wszystko się może jeszcze zdarzyć.
Czołówka klasyfikacji przedstawia się następująco :
- Adrian Dulęba 59 pkt
- Kamil Regiec, Adrian Tokarski po 55 pkt
- Rafał Dybka 52 pkt
- Sebastian Romanowski, Kamil Krawczyk, Krystian Kris po 51 pkt
- Dawid Olszewski 50 pkt
- Jarosław Bąk 49 pkt
- Dorota Dulęba-Słowik, Dariusz Romanowski po 48 pkt
- Paulina Mariusz Zając, Rafał Siudut po 45 pkt
- Grzegorz Skórka 43 pkt
- Damian Drozd 41 pkt
W nadchodzący weekend będziemy mieli do typowania wyniki czterech meczów. Już w piątek odbędzie się zaległy mecz w Daugavpils, gdzie tarnowianie miejmy nadzieję powalczą i będą chcieli zmazać plamę po ostatnim meczu u siebie, natomiast w niedzielę dwa mecze play off PGE Ekstraligi i kolejny mecz Jaskółek. Tym razem w Bydgoszczy.
W związku z tym, już w czwartek o godz. 17.00 😊 ukaże się post, pod którym będziecie mogli typować wyniki meczów nadchodzącej rundy Ligi Typerów 😊.
Zapraszamy do zabawy 😊