Remonty i stare śmieci.

Okres kwarantanny dla wielu ludzi był idealnym momentem do zrobienia  remontu  w domu, mieszkaniu, czy wykonania pracy ogrodowych. Spora ilość wolnego czasu umożliwiła nam podjęcie prac, które bardzo często z natłoku obowiązków przekładaliśmy wiele razy. Wszystko dobrze, ale niestety ilość śmieci zwiększyła się niewyobrażalnie. 

 A Ty gdzie wyrzucasz stare niepotrzebne meble lub inne rzeczy, których już nie użytkujesz? Remont to nie tylko szał zakupów, tworzenia nowych aranżacji i upiększanie pokoi. Trzeba również pamiętać o odpowiedniej utylizacji niepotrzebnych “śmieci” jakie pozostają po skończonej pracy. Im też trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, które w przyszłości nikomu nie będzie wadziło. Właściwe zagospodarowanie odpadów jest przede wszystkim przyjazne nie tylko dla środowiska ale nas samych. Niestety wciąż duża liczba osób nie potrafi szanować “natury” i wyrzuca śmieci do lasu, fosy, koło stawów, czy w pobliżu rzek. Czy można więc się dziwić, że wzrosły ceny za wywóz śmieci? W końcu firmy porządkowe przez takie osoby mają więcej “roboty” a ktoś to musi zrobić. 

Jak właściwie segregować?

  • METALE I TWORZYWA SZTUCZNE – Należy wyrzucać odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach, nakrętki, o ile nie zbieramy ich osobno w ramach akcji dobroczynnych, plastikowe opakowania po produktach spożywczych, opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), opakowania po środkach czystości (np. proszkach do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów) itp., plastikowe torby, worki, reklamówki, inne folie, aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, folię aluminiową, metale kolorowe, kapsle, zakrętki od słoików.
  • PAPIER – Należy wyrzucać opakowania z papieru, karton, tekturę (także falistą), katalogi, ulotki, prospekty, gazety i czasopisma, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty i książki.