Raj dla melomanów!

Jedni słuchają namiętnie, inni raczej kolekcjonują. Szelest igły przesuwającej się po płycie ma swój urok i przyzna to każdy zapalony audiofil. W galerii Tarnovia spotkali się, by uzbroić się w nowe nabytki.

23 lutego o godz. 10:00 w galerii Tarnovia rozpoczął się kiermasz płyt winylowych. Ku pozytywnemu zaskoczeniu sprzedawców zebrało się liczne grono zainteresowanych.

Na kiermaszu można było wybierać spośród kilku tysięcy płyt winylowych, CD oraz kaset. Strefa handlowa podzielona była na gatunki muzyczne tj: jazz, blues, folk, metal, rock, pop, reggae, muzyka elektroniczna, filmowa i wiele innych. Pośród nich zarówno światowe przeboje, jak również białe kruki.

Ceny wahały się od kilkunastu do ponad stu złotych. Kwoty uzależnione były od stanu poszczególnego egzemplarza.

Wśród przybyłych byli tacy, którzy przyszli tylko rzucić tęsknym okiem na płyty wymarzonych wykonawców. Inni myszkowali w poszukiwaniu niepowtarzalnych okazji, by w końcu upolować niezłą zdobycz. Ale byli też i tacy, którzy przyszli z wypełnionym po brzegi portfelem, gotowi na największe konsumpcyjne szaleństwo. Jedno było pewne: budynek galerii zgromadził w jednym miejscu ludzi z odmiennych światów i o gustach rozmaitego kalibru. Ale ich wszystkich łączyło jedno: wspólna pasja do muzyki.

Potem, zadowoleni ze świeżo zakupionych płyt, wrócili do swoich domów, by w swoim zaciszu delektować się muzyką ulubionych wykonawców. Zakupy nasyciły konsumencki głód melomanów, jednak nie wiadomo na jak długo.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu ze strony tarnowian, podobne wydarzenia mają być organizowane w przyszłości. Może nawet dojdzie do tego, że będą odbywały się cyklicznie.

Magdalena Stanula