PTTK z ofertą na wakacje!

Wakacje już się zbliżają. Początek czerwca zachęca do tego, aby w końcu zająć się wymarzonym urlopem i zorganizować lato nie tylko sobie ale również rodzinie. Okres wypoczynku powinien również zakładać pewien rodzaj aktywności, by także i w tym czasie zadbać o swoje zdrowie, kondycję i sylwetkę. Z tego też powodu wychodzi do nas z ofertą Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział Ziemi Tarnowskiej, które ma dla swoich mieszkańców wiele ciekawych propozycji. Wypad w góry, spływ kajakami, rajdy i wycieczki w formie spacerów po mieście to jedne z wielu na liście oferowanych atrakcji. 

PTTK na swojej stronie ma ponad 40 ofert różnego typu. Już w ostatnią niedzielę miesiąca towarzystwo planuje  wypad na Płaskowyż Tarnowski oraz degustację wina. – Na początku ludzie dość ostrożnie podchodzili do naszych wycieczek, ze względu na pandemię, ale teraz widzimy trend wzrostowy, już dzwonią i pytają, kiedy będą najbliższe wycieczki. Często zainteresowani są zwykłymi spacerami na świeżym powietrzu, bo po prostu nam tego brakuje – mówi Barbara Jarocka, prezes PTTK w Tarnowie. Placówka organizuje ok. 2-3 wycieczki miesięcznie, które najczęściej odbywają się w weekendy. Harmonogram najbliższych wydarzeń znajduje się na ich stronie internetowej – trzeba jednak śledzić go na bieżąco, gdyż z racji pandemii, zmian warunków pogodowych czy spadku zainteresowania, ulega on zmianie. 

Zachęcamy także do zaglądania na fanpage PTTK, gdzie aktualizowane są wszelkie wyprawy i wycieczki.

Warto już teraz wspomnieć, że PTTK planuje we wrześniu br. wyjazd na Słowację. Jak informuje Barbara Jarocka – Czekamy, aż wszyscy chętni zdążą się zaszczepić, bo w tej chwili tylko w taki sposób można bezpiecznie i bez problemów wyjechać za granicę państwa. Warto mieć to na uwadze. Z racji zbliżających się wakacji towarzystwo zadbało, także o najmłodszych. Niedługo odbędzie się rajd przedszkolaków po Tarnowie, na który zapisała się do tej pory aż setka dzieci. 

źródło/www.tarnow.pl/ www.tarnow.pttk.pl