Przepis na idealną bizneswoman

Chcesz mieć lepiej płatną pracę? Nie wiesz, jak założyć własną działalność? Szukasz pomysłu na biznes? – na te i na wiele innych pytań można było znaleźć odpowiedź na szkoleniu o finansach, dedykowanym specjalnie dla kobiet.

10 czerwca o godz. 18.00 w restauracji “Włóczykij” odbyły się warsztaty “Kasa też się liczy!”. Są to bezpłatne spotkania Lokalnej Grupy Rozwoju, które odbywają się regularnie – co miesiąc. Warsztaty skierowane przede wszystkim dla kobiet, które pragną założyć własny biznes i potrzebują wskazówek jak rozwinąć skrzydła swojej kariery.  W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście kobiet w różnym wieku i sytuacji zawodowej, ale je wszystkie łączyło jedno: chęć samorealizacji i rozwoju swojej kariery.

Na warsztatach można było zasięgnąć informacji z zakresu zarządzania własną firmą, dowiedzieć się o sposobach negocjacji w sprawie podwyższenia pensji na etacie oraz wyceniania własnych usług, a także jak należy traktować dzieła artystyczne.

Spotkanie prowadziła Agnieszka Król – ambasadorka programu Sukces TO JA, mediator sądowy (i pozasądowy), szkoleniowiec, trenerka biznesu, mentorka i przedsiębiorczyni, bankowiec o wieloletnim doświadczeniu, zarządzający zespołami pracowniczymi i sprzedażowymi.

Fundacja Sukces Pisany Szminką – to największa w Polsce organizacja wspierająca rozwój przedsiębiorczości kobiet. W ramach lokalnych grup rozwoju, takich jak Sukces to ja – Tarnów i Nowy Sącz, uczestniczyło już ponad 7800 kobiet! A w “tarnowskiej’ społeczności jest ich obecnie ponad 260, które szkolą się z różnej tematyki, wzajemnie wspierają, inspirują i łączą biznesy. Założycielką i Prezesem Fundacji jest Olga Kozierowska.

Lokalna Grupa Rozwoju Tarnów i Nowy Sącz ma również swoją grupę na facebooku, gdzie udostępniane są inspirujące materiały tj. wypowiedzi znanych kobiet sukcesu, fotorelacje ze spotkań, informacje o nowych szkoleniach itd.

Magdalena Stanula