Po kilku latach walki z rakiem mózgu zmarła Justyna Drąg

Wczoraj w wieku 23 lat zmarła Justyna Drąg. Dziewczyna przez 1/3 swojego życia walczyła ze złośliwym nowotworem mózgu. Niestety, śmiertelna choroba okazała się ostatecznie nie do pokonania. Pogrzeb śp. Justyny odbędzie się jutro o godz. 11.00 w kościele pw. Trójcy Świętej w Łęgu Tarnowskim.

O swojej chorobie Justyna dowiedziała się mając zaledwie 15 lat. Jak sama wspominała:

Cały mój dziewczęcy świat runął w jednej chwili. Myślałam, że to sen, z którego zaraz się obudzę. Znałam to uczucie ulgi, które nadchodzi po najokropniejszym koszmarze i chciałam wierzyć, że znów za chwilę je poczuję. Niestety za każdym razem budziłam się tak samo – coraz słabsza, na szpitalnym łóżku i garściami włosów na poduszce. Potem patrzyłam w lustro i nie potrafiłam poznać sama siebie.

Ostatnią nadzieją miała być terapia w klinice znajdującej się w meksykańskim Monterrey. Ze względu na olbrzymie koszty leczenia, została rozpoczęta internetowa zbiórka pieniędzy. Nagłośnienie historii Justyny Drąg spowodowało, że w pomoc włączyło się wiele osób prywatnych oraz instytucji na terenie regionu tarnowskiego i nie tylko. W kwietniu zeszłego roku dziewczyna wyjechała na leczenie do Meksyku. Początkowo terapia przynosiła pozytywne rezultaty. Niestety, jak się okazało rak nie dał za wygraną.

Fot. www.siepomaga.pl