Przegrana piłkarzy ręcznych w meczu z Zagłębiem.

W rozegranym w Tarnowie meczu dziesiątej kolejki PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty SPR Tarnów przegrała z Zagłębiem Lubin 24-26 (13-12). 

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Na tablicy wyników widniał głównie rezultat remisowy i żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać większej przewagi. Dopiero w 8 minucie, po dwóch rzutach do pustej bramki Marka Marciniaka, lubinianie odskoczyli na 3-bramkową przewagę, prowadząc 3-6. Po czasie wziętym przez trenera tarnowian, gospodarze zaczęli odrabiać straty i wyszli nawet na prowadzenie w 15 minucie wygrywając 9-8. Gospodarze nie oddali już prowadzenia i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13-12. Po zmianie stron gra długimi momentami była bardzo wyrównana. Niestety przy remisie 18-18, w 46 minucie gry, to goście zdobyli 4 gole z rzędu wychodząc na zdecydowane prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu, ostatecznie wygrywając spotkanie 24-26. Tarnowianie ponieśli siódmą porażkę w sezonie i aktualnie zajmują dwunaste miejsce w tabeli.

Warto zaznaczyć, że sędziowie podyktowali w tym meczu, aż dwanaście rzutów karnych, z czego dziewięć do przerwy oraz fakt, że 14 goli w tym meczu zdobyli dla tarnowian Japończycy. Tokuda i Yoshida zdobyli po 7 bramek.

Następne spotkanie odbędzie się już 28 listopada, a rywalem tarnowian w meczu wyjazdowym będzie Energa MKS Kalisz.

Grupa Azoty SPR: Patryk Małecki, Casper Liljestrand – Rennosuke Tokuda 7, Shuichi Yoshida 7, Przemysław Mrozowicz 3, Mateusz Wojdan 3, Kiryl Kniazeu 1, Łukasz Kużdeba 1, Albert Sanek 1, Marcin Wajda 1, Jakub Kowalik, Kacper Majewski, Kamil Pedryc.

fot. Artur Gawle