Podatek cukrowy – to zdrowa misja miasta?

 

Co to takiego – podatek cukrowy? Czy mieszkańcom Tarnowa spodoba się nowa idea? Jest coraz więcej osób uzależnionych od CUKRU – uwielbiamy go w każdej postaci, zaczynając od słodkich drożdżówek, poprzez batony, czekolady, cukierki oraz inne pyszności z jego udziałem.

Każdy może pomyśli, że to sprytna i prosta metoda na zdobycie większych pieniędzy dla miasta, ale jak wiemy, duża ilość cukru może bardzo źle wpłynąć na nasze samopoczucie, ale przede wszystkim na zdrowie: wysokie ciśnienie, problemy z zębami – próchnica, nadwaga i otyłość, cukrzyca oraz inne problemy metaboliczne. To tylko niektóre z podstawowych skutków nadużywania słodyczy i samego cukru. Miasto próbuje na różne sposoby odzyskać stracone pieniądze – jednak łączy to “ciekawym” pomysłem, walcząc o zdrowie mieszkańców? 

Zdania są podzielone ale jak się okazuje połowa tarnowian uważa, że to dobry plan, ponieważ w momencie, gdy będą musieli więcej wydać na słodką przekąskę, w dużo wyższej cenie jak zdrowsze jedzenie, postawią właśnie na owoce i lepszą żywność. Trudno się jednak nie zgodzić, że żyjemy w czasach, gdzie cukier lub jego przetworzona forma (syropy glukozowe, syrop glukozowo-fruktozowy) jest dodawana wszędzie. Przykra prawda, ale niestety znajduje się on nawet w chlebie. Wystarczy tylko podnieść cenę cukru, a natychmiast wiele osób z niego rezygnuje i zaczyna bacznie się przyglądać składom, kupowanych artykułów spożywczych a co najważniejsze, rozpoczyna prowadzenie zdrowszego trybu życia. 

Podatek cukrowy wejdzie w życie w 2021 roku.

źródło inf./www.rdn.pl