Poczuj w sobie dziecięcą radość! – Warsztaty z animacji czasu wolnego

Każdy lubi gry i zabawy, ale ilu z nas wie, jak je zorganizować? Czy ciężko jest zaplanować dzień pełen różnego rodzaju rozrywek? Jak się za to skutecznie wziąć? Odpowiedzi najlepiej szukać u specjalistów.

12 kwietnia odbyły się w Tarnowie bezpłatne warsztaty. Tematyki zajęć łatwo można się domyślić – była to Animacja Czasu Wolnego. Jeśli interesuje Cię temat, a  przegapiłeś wydarzenie, doczytaj do końca, a zobaczysz, że nic straconego!

Na piątkowych warsztatach ochotnicy dowiedzieli się w praktyce i w teorii, jak wygląda praca animatora. Zajęcia uświadomiły uczestnikom, jak ważne jest posiadanie niektórych cech charakteru. Przede wszystkim trzeba być osobą otwartą i radosną. Na tym przecież polega organizowanie zabaw!

„Na własnej skórze” można było poznać, w jaki sposób poszczególne gry i zabawy wpływają na uczestników. To przecież przez doświadczenia człowiek uczy się najlepiej. To była doskonała okazja do refleksji, czy taka praca z dorosłymi oraz dziećmi odpowiada uczestnikom warsztatów.

Warsztaty pozwoliły poznać ciekawe i sprawdzone gry, zabawy oraz tańce animacyjne. Były także wyjaśnione możliwości rozwoju, a także kariery animatora oraz należące do niego zadania. Zachęcające do tej pracy są przede wszystkim radość i satysfakcja z prowadzonych zajęć. Zarabianie poprzez zabawę, to każde marzenie wielu ludzi, ceniących sobie kontakt z innymi.

Warsztaty poprowadziła Marlena Dominkowska, od kilku lat pracująca jako trenerka. To dzięki jej otwartości i nieprzerwanej radości widocznej na twarzy panowała miła, radosna atmosfera. Proponowane przez nią gry w dużej mierze opierały się na zabawach tanecznych. Były to między innymi: „mini dyskoteka”, „naleśnik”, zabawa do piosenki „Bomba” i zabawa grupowa z użyciem balonów. To tylko niektóre z wielu zaprezentowanych propozycji animacji czasu wolnego.

Zajęcia trwały dwie godziny, a po zakończeniu każdy z obecnych odebrał zaświadczenie o uczestnictwie. Dodatkowo była możliwość kupna lub zamówienia książki i płyty o animacji czasu wolnego, oraz koszulki z napisem „Animator”.

Kolejne warsztaty Animatora Zabaw Dziecięcych w Tarnowie odbędą się 8 czerwca br. Będzie to specjalna edycja warsztatów zamkniętych, organizowanych przez trenerkę firmy Animator – Marlenę. Zainteresowani proszeni są o przesłanie takiej informacji na adres e-mail: dominikowska.marlena@gmail.com

Oprócz tej informacji załączamy odnośnik do strony organizatora: firmy ANIMATOR, gdzie możliwe są zapisy na darmowe warsztaty także w innych miastach.

https://animatorcenter.com/bezplatne-warsztaty/

 

Anna Hajduk