Po sobotnich derbach to Unia rządzi w Tarnowie.

W czwartoligowych derbach Tarnowa, na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach doszło do pojedynku pomiędzy miejscową Unią, a Tarnovią. 46 piłkarskie derby zakończyły się sukcesem Unii, która zwyciężyła dzięki bramce strzelonej w doliczonym czasie gry. Mecz rozpoczął się od groźnych ataków Jaskółek, które już w 10 min przyniosły powodzenie gdyż prowadzenie „Jaskółkom” dał strzałem z dystansu Tiago Lopes. W 30 min wyrównał Patryk Klich, wykorzystując podanie Czesława Ogorzałego. Rezultatem 1:1 zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej połowie obydwie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Obustronne ataki przyniosły efekt w 59 min kiedy to gola dla Tarnovii zdobył Michał Kaczyk. Prowadzenie gości pobudziło Jaskółki do ataków i w 75 minucie padło wyrównanie, a gola strzelił Patryk Orlik. Gdy wydawało się, że derby zakończą się rezultatem remisowym, praktycznie ostatnia akcja spotkania – w czwartej minucie doliczonego czasu gry – przyniosła efekt w postaci bramki zdobytej przez Artura Białego, który strzałem z 10 metrów pokonał bardzo dobrze broniącego bramkarza Tarnovii. Zwycięstwo Unii w stosunku 3-2 (1-1) spowodowało, że po trzynastu kolejkach, Unia zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a Tarnovia jest dziesiąta.