Piotr Bukartyk na trzecią odsłonę “Był Sobie Blues 2021”

Zapraszamy 13 sierpnia do tarnowskiego Amfiteatru Letniego, przy ul. Kopernika 2 na trzecią osłonę wydarzenia “Był Sobie Blues 2021”, gdzie wystąpi Piotr Bukartyk. Start  godzina 19.30. Przypominamy, że każdemu koncertowi towarzyszyć będzie muzyczna niespodzianka.

“Był Sobie Blues” już po raz szesnasty rusza z wyjątkowymi muzycznymi spotkaniami w amfiteatrze, wpisując się tym samym na stałe jako impreza w wakacyjne kalendarium kulturalne miasta. Na zakończenie, zagra dla swoich słuchaczy Piotr Bukartyk – znakomity Znakomity autor i kompozytor wykonywanych przez siebie piosenek, od lat wymyka się prostym klasyfikacjom, z upodobaniem mieszając muzyczne style. 

Piotr Bukartyk – to w świecie polskiej piosenki postać absolutnie wyjątkowa. Muzyk dzięki łączeniu wielu stylów tworzy w ten sposób koktajl, który przyprawia monologami jak z dobrego stand-up’u – pikantnymi, ale nie przekraczającymi granic dobrego smaku. Bukartyk nagrał jak dotąd jedenaście płyt, choć piosenek starczyłoby mu na czterdzieści kolejnych. Od lat w niemal każdy piątek odwiedza Wojciecha Manna, kiedyś – w porannym paśmie Zapraszamy do Trójki, dziś na antenie Radia Nowy Świat, by premierowo wykonać nowy, ułożony parę godzin wcześniej numer. Jego piosenki lubią aktorzy – w wyreżyserowanym przez Jerzego Satanowskiego spektaklu „Kaszana zdalnie sterowana – piosenki Bukartyka” śpiewają je m. in. Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak i Artur Barciś, a Zbigniew Zamachowski wykonuje je wspólnie z Grupą MoCarta. „Z tylu chmur” – to tytuł piosenki od dziesięciu lat zamykającej kolejne edycje festiwalu Woodstock (obecnie Pol’and’rock) w Kostrzynie nad Odrą. Napisana na prośbę Jurka Owsiaka i wykonywana wspólnie z nim przez Bukartyka i zespół warsztatowiczów z Akademii Sztuk Przepięknych, oraz całej, wielotysięcznej publiczności. Więcej osobiście zmyślonych, a więc autentycznych informacji o artyście, znajdą Państwo w napisanej wspólnie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem autobiografii – „BUKARTYK – fatalny przykład dla młodzieży” (wydawnictwo BUKOWY LAS 2017).

Jesienią ukazała się ostatnia, jak dotąd, płyta Piotra Bukartyka, zatytułowana „Być może to wszystko”. Skądinąd wiemy, że artysta nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, zatem tytułu ostatniej płyty nie należy brać dosłownie.

źródło/www.tck.pl