Klub zdrowej mamy i dziecka.

Opieka nad małym dzieckiem, jego zdrowie jak również dobre samopoczucie mamy są bardzo ważne aby w pełni cieszyć się macierzyństwem. Dlatego w ramach działającego na terenie miasta Klubu zdrowej mamy i dziecka, który powstał Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowa 2020 zainicjowano dla rodziców serię spotkań ze specjalistami, którzy pomogą i odpowiedzą na wiele pytań dotyczących prawidłowego rozwoju maluszka a także w czasie zajęć wesprą w tym szczególnym czasie. Warsztaty z logopedą, dietetykiem lub fizjoterapia w czasie ciąży lub po porodzie – to jedne z propozycji bezpłatnych spotkań jakie odbywają się raz w tygodniu.

Wśród specjalistą można spotkać się także z lekarzami w tym lekarzem stomatologii. Zadami prowadzących wdrożenie rodziców, w szczególności mam na temat: edukacji zdrowotnej, profilaktyki chorób i aktywności fizycznej sprzyjającej zdrowiu kobiety w ciąży i po porodzie. Spotkania odbywają się w małych grupach (5-10 osób) w ramach tzw. „Akademii Rodzica”. Podczas najbliższych warsztatów, które odbędą się 19 sierpnia o 15.30 uczestnicy spotkają się z dietetykiem Aleksandrą Zaczkiewicz i poznają zasady żywienia dzieci w wieku 1-3 – są przewidziano również lekcje kulinarne. Warto zaznaczyć, że w ramach działalności klubu można wyznaczyć też spotkania indywidualne.

Więcej informacji na temat warsztatów na stronie http://klubmamyidziecka.biovitamed.pl/ lub na fanpage’u https://www.facebook.com/klubzdrowejmamyidziecka/ . Zapisy należy dokonywać pod numer telefonu 690 975 975.

“Klub zdrowej mamy i dziecka” finansowany jest z budżetu miasta Tarnowa.

źródło/www.tarnow.pl