Piłkarze Jaskółek wreszcie zwycięzcy. Watra pokonana, czas na Okocimskiego

Unia Tarnów pokonała na własnym boisku zespół Watry Białki Tatrzańskiej 2:0. Spotkanie rozegrano w ramach drugiej kolejki czwartej ligi grupy wschodniej.

Gospodarze, którzy niespodziewanie przegrali na inaugurację ligowych zmagań w Muszynie z Popradem mieli mocne postanowienie poprawy i nic poza zgarnięciem trzech punktów nad Watrą ich nie interesowało. Zadanie wydawało się jednak trudne. W poprzednim sezonie słynący z waleczności Górale świetnie radzili sobie na wyjazdach, ograbiając z “oczek” wiele ekip z naszego najbliższego regionu.

Trener Daniel Bartkowski wraz ze swoimi piłkarzami jakby doskonale o tym wiedzieli, bo praktycznie od początku spotkania rzucili się gościom do gardeł. Oprócz tego, że Marcel Tyl w końcu sforsował zasieki obronne Watry i w 32 minucie umieścił piłkę w siatce, to gracze Jaskółek zmarnowali jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Po przerwie Unia oddała nieco inicjatywę i musiała o wynik drżeć praktycznie do samego końca. Wtedy do akcji wkroczył wpuszczony z ławki Dominik Wardzała, który uspokoił sytuację zdobywając gola pięć minut przed końcowym gwizdkiem.

Po dwóch seriach meczów już tylko trzy zespoły mogą pochwalić się mianem niepokonanych. Są to: Barciczanka Barcice, Poprad Muszyna i GKS Drwina. Piąta w tabeli jest Tarnovia z dorobkiem czterech punktów, Unia siódma z trzema oczkami na koncie.

W następnej rundzie Unia wyjeżdża na zawsze bardzo prestiżową potyczkę do Okocimskiego Brzesko, natomiast Tarnovia, po dwóch bataliach z rzędu na własnych “śmieciach”, tym razem wybiera się przeegzaminować lidera z Barcic. Tovia gra w piątek, Unia w sobotę.

Skład Unii Tarnów: Lisak – Malisz, Witek, Węgrzyn – Tyrka (Oszust 83′), Orlik, Tyl, Nytko (Bachara 87′) – Biały (Nowak 88′), Adamski (Wardzała 72′), Popiela (Drozdowicz 70′)