Pierwszy powiew wiosny? Temperatury w weekend przyjemnie zaskoczą

Pogoda da nam trochę odetchnąć od zimowych temperatur. W weekend pierwszy raz w tym roku będzie można poczuć zbliżającą się wiosnę. A to za sprawą halnego, który jutro przywieje ocieplenie. Niestety sielanka nie potrwa długo, już po niedzieli znowu zacznie się ochładzać.

Poprawa warunków atmosferycznych odczuwalna będzie już dzisiaj. Po chłodnej nocy, termometry w dzień wskażą kilka kresek na plusie. Wieczorem przewidywane są niezbyt silne i krótkotrwałe opady deszczu.

Sobota rozpocznie się od ciepłego jak na luty poranka, z temperaturą około 5 stopni Celsjusza. Synoptycy na ten dzień prognozują spore zachmurzenie, spadające ciśnienie oraz kulminacyjne uderzenie halnego. Ze względu na porywisty wiatr Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla powiatów: gorlickiego i nowosądeckiego.

Niedziela ma być najcieplejszym dniem weekendu. Wiatr może jeszcze dawać się we znaki, jednak już ze słabszą mocą. Po południu zacznie podnosić się ciśnienie. Prognozowane jest mniejsze zachmurzenie niż w sobotę i jeszcze wyższe temperatury. Mają one przekroczyć 10 stopni Celsjusza, momentami osiągając nawet wartość 13 stopni.