Paweł Adamowicz patronem ronda, a nie ulicy? Nowy pomysł radnego Roberta Wardzały

Po zabójstwie Pawła Adamowicza, do którego doszło podczas tegorocznego finału WOŚP pojawiła się idea upamiętnienia tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Radny Koalicji Obywatelskiej Robert Wardzała początkowo zaproponował, aby imieniem Adamowicza nazwać jedną z tarnowskich ulic. W tej chwili jednak, bardziej prawdopodobny jest inny gest honorujący zamordowanego polityka.


Jednym z pomysłów uczczenia śp.Pawła Adamowicza miało być nadanie jego imienia jednej z ulic. Żeby nie powodować problemów dla mieszkańców, chcieliśmy żeby była to nowa ulica. Potem pojawiły się inne koncepcje. Takim najciekawszym pomysłem, który prawdopodobnie pojawi się na najbliższej sesji rady miejskiej 31 stycznia, jest nadanie rondu znajdującemu się na węźle w Krzyżu imienia Pawła Adamowicza – powiedział Robert Wardzała w programie Raport Regionu telewizji tarnowska.tv.


Wybrana lokalizacja nie jest przypadkowa i ma symbolicznie wiązać się z wieloletnią działalnością Pawła Adamowicza jako prezydenta nadbałtyckiego miasta.


To rondo jest wyjazdem na Kielce, Warszawę i docelowo Gdańsk. Jestem już po konsultacjach. Byłby to wniosek prezydencki, więc prawdopodobnie pojawi się jako uzupełnienie porządku obrad podczas najbliższej sesji – dodał Robert Wardzała.

Całą rozmowę z radnym Robertem Wardzałą można obejrzeć tutaj:

fot. adamowicz.pl