Park Strzelecki

Nie musisz wyjeżdżać z Tarnowa, żeby spędzić miło wolne popołudnie. Wiele pięknych miejsc, gdzie można ciekawie wykorzystać wolny czas jest na wyciągnięcie ręki, właśnie w naszym wspaniałym mieście. Dziś kilka słów o Parku Strzeleckim.

Jego lokalizacja znajduje się w obrębie ulic Słowackiego, Piłsudskiego, Romanowicza i Nowy Świat. Teren parku zajmuje około 8 hektarów powierzchni.

Główną atrakcją jest duży plac zabaw – idealne miejsce dla dzieci, ale nie tylko, ponieważ dorośli również znajdą coś dla siebie. Wokół placu umieszczone są budki z jedzeniem, lodami, zimnymi napojami oraz innymi smakołykami dla maluchów i ich wytrwałych opiekunów.

Huśtawki, karuzele, piaskownice oraz wiele innych atrakcji sprawiają, że dzieci chętnie spędzają tutaj czas bawiąc się ze swoimi rówieśnikami. Dorośli w tym czasie mogą cieszyć się chwilą wytchnienia na ławkach otaczających plac zabaw lub wrzucić coś na ząb.

Dla wszystkich lubiących spędzać czas w taki sposób mamy wspaniałe informacje. Dobiega końca generalny remont i rozbudowa placu zabaw. Zostały zakupione nowe przyrządy do zabawy, powierzchnię wyłożono kolorową, wygodną nawierzchnią, aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo i komfort dzieci. Warto zaznaczyć, że „stare” huśtawki, karuzele oraz inne obiekty zostaną odnowione i przekazane innym, mniejszym placom zabaw w Tarnowie. To nie koniec atrakcji. Serca dorosłych podbiją zamontowane hamaki i leżaczki, które z pewnością okażą się prawdziwym hitem.

Tyle o leniuchowaniu na świeżym powietrzu. Miłośnicy aktywnego wypoczynku również znajdą coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że tak jak do tej pory na terenie parku można będzie korzystać z przyrządów do ćwiczeń, na których za darmo będzie można zadbać o swoją sylwetkę.

Oficjalne otwarcie nowego placu zabaw odbędzie się 1 czerwca w Dzień Dziecka. 

Park Strzelecki stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i długich relaksujących spacerów. W parku organizowane są także różne imprezy okolicznościowe.