Ostatni weekend wakacji pełen wydarzeń kulturalnych!

.

Wakacje dobiegają końca i mimo, że jesień nadchodzi i czuć ją w powietrzu, to w Tarnowie ilość wydarzeń kulturalnych nie zwalnia tempa. Od piątku do niedzieli w naszym mieście będzie można skorzystać z wielu ciekawych atrakcji i wziąć udział min. w koralobraniu, śniadaniu na trafie i Festiwalu Kuchni i Kultur Świata. Na swoich widzów czeka także kino “Marzenie” i teatr, a na najmłodszych “Kreatywny Tarnów” z wielkim piankowymi klockami. Pojawi się wielkie gotowanie kuchni tureckiej, tańce a także ostatnia szansa pozwiedzania Starówki i bazyliki katedralnej. 

Piątek, 27 sierpnia 

 • Kino Marzenie zaprasza do siebie na filmy: „Wyrolowani” o godzinie 16.00, „Zupa nic” o godzinie 18.00 oraz „Mistrz” o godzinie 20.00.
 • Można także bezpłatnie pozwiedzać wraz z przewodnikiem tarnowską katedrę – od 15.00-18.00.

Sobota, 28 sierpnia

 • Zapraszamy o godzinie 11.00 na “Tarninowe Koralobranie”, które odbędzie się w Centrum Sportu i Rekreacji “Kantoria” przy ul. Piłsudskiego> Będzie ono połączone ze śniadaniem na trawie w formie pikniku. Ponadto na wszystkich uczestników czekać będą warsztaty koralowe, poKLOCKI, animacje i konkursy (w tym na najlepszą letnia kanapkę – ale musisz mieć własne produkty), pokazy tańca, eko-warsztaty i wiele innych atrakcji.
 • W Galerii Hortar od godziny 9.00-13.00 można zobaczyć wystawę prof. Stanisława Rodzińskiego, która przedstawia obrazy o tematyce sakralnej, charakterystyczne dla twórczości malarza, oraz pejzaże. Wstęp wolny.
 • W godzinach od 10.00-12.00 ostatni raz pojawią się szachy w Amfiteatrze Letnim w formule open.
 • Natomiast o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych wystąpi duet fortepianowy – Pedro Valero i Miguel A. Rodriguez z Hiszpanii. Zagrają utwory E. Granadosa, I. Albeniza, B.M. Colomera i F. Chopina. To w ramach  XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej. Lubisz klasykę to wydarzenie jest dla Ciebie.
 • Z kolei na godzinie 18.00 zaprasza Centrum Sztuki Mościce do udziału w wielkim koncercie Orkiestry i Chóru Młodzieżowego Filharmonii Krakowskiej, podczas którego wystąpi ponad 40-osobowa orkiestra, 50-osobowy chór oraz kilku solistów.
 • O godzinie 19.00 w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika zagra zespół Freeborn Brother oraz Bum Bum ORKeSTAR, który otworzy pierwszy w historii Tarnowa Festiwal Kuchni i Kultur Świata. – Podczas festiwalu podążamy muzycznie i artystycznie szlakiem różnych zakątków świata. Zaproponowaliśmy rzeczy, których w Tarnowie było bardzo mało, albo nie było ich wcale. Rozpoczniemy głośno muzyką z Bałkanów 28 sierpnia – zachęca dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury, Tomasz Kapturkiewicz.
 • A dla kinomaniaków, zapraszamy do “Marzenia” na filmy: „Wyrolowani” o godzinie 11.00 i 16.00, „Zupa nic” o godzinie 18.00 oraz „Mistrz” o godzinie 20.00.
 • Jeśli wolicie sztukę na żywo to polecamy o godzinie 19.00 spektakl „Trans-Atlantico” w Teatrze im. Ludwika Solskiego.

Niedziela, 29 sierpnia

 • O godzinie 11.00 odbędą się w ramach Festiwalu Kuchni i Kultur Świata warsztaty dla młodszych z kuchni tureckiej, które poprowadzi Julia Cymbaluk, zwyciężczyni MasterChef Junior. Na warsztaty obowiązują zapisy.
 • Natomiast od 12.00 przy ulicy Wałowej 4 będzie można spróbować swoich sił w malowaniu na wodzie, czyli w tradycyjnej tureckiej sztuce zdobienia papieru. Tego samego dnia odbędzie się pokaz orientalnego tańca brzucha, który jest nieodłącznym elementem kultury Bliskiego Wschodu. 
 • Niedzielne popołudnie to także o 16.00 w Zakątku Spycimira Leliwity „Kreatywny Tarnów”, czyli ogromne klocki piankowe, które będą czekać na najmłodszych mieszkańców miasta. Pojawią się również animatorzy z zabawami – oby nie padało!
 • O godzinie 18.00 zakończy się XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej występem wiolonczelisty Ramona Gomeza i pianisty Valero Pilara z Włoch. Koncert w sali Zespołu Szkół Muzycznych. W programie m.in. M. de  Falla,  Fanny Mendelssohn i Teresa von Paradis.
 • Z kolei dużym wydarzeniem muzycznym będzie koncert Pawła Domagały pt. „Wracaj TOUR”. Na scenie widowiskowej Centrum Sztuki Mościce usłyszymy wielkie przeboje artysty. (Niestety bilety już są wykupione).
 • W tym dniu placówki kulturalne jak kino “Marzenie” czekają na swojego widza z repertuarem. W kinie zobaczymy: „Wyrolowani” o godzinie 11.00 i 14.00, „Zupa nic” o godzinie 18.00 oraz „Mistrza” o godzinie 20.00. W ramach Filmowego Lata można zobaczyć o 16.00 seans „Helmuta Newtona. Piękno i bestia”. Natomiast tarnowski teatr zaprasza na godzinie 19.00 na spektakl „Trans-Atlantico”. 

źródło/www.tarnow.pl