Opuszczone miejsca…

Jesteś osobą uwielbiającą niezapomniane przygody? Twoim ulubionym gatunkiem filmowym jest horror? Przedstawimy kilka opuszczonych a nawet nawiedzonych miejsc w naszym województwie i regionie.

Dom Dziecka w Pławnej (dawna Kolonia Akademicka) – Dom ten funkcjonował do roku 1975 i w tym samym roku został zamknięty. Przez Dom przewinęło się wiele pokoleń wychowanków.
Na co dzień przebywało tutaj około 60-cioro dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które uczęszczały  do przedszkola i szkoły w Pławnej a także młodzież do czasu usamodzielnienia. Szersza historia miejsca nie jest znana ale głoszą plotki, że miejsce jest nawiedzone prze duchy dzieci . Obiekt sam w sobie jest przerażający a zarazem fascynujący, idealne dla osób szukających niebanalnej wyprawy.

Czarna debrza w Krzyżu – piękny za dnia tajemniczy po mroku. Już nie jedna historia tego lasu związana była z duchami. To właśnie w tym lesie Niemcy zamordowali setki Żydów, którzy po tragedii jaka ich spotkała nawiedzają ten las. Niejednokrotnie babcie opowiadały historie o lesie w którym nie jeden kochaś czy nieszczęśliwy człowiek odebrał sobie życie.

Opuszczonym miejscem w Tarnowie jest także mleczarnia znajdująca się w Krzyżu. Ruiny tego nigdy nie otwartego miejsca są bardzo fascynujące. Bardzo dużo ludzi wybiera się tam na wycieczki. Miejsce podobno nie jest nawiedzone ale kto wie co się dzieje po zapadnięciu zmroku. Jeśli wybierasz się na wycieczkę w to miejsce musisz zachować ostrożność gdyż jest mnóstwo dziur i można spaść z dość dużej wysokości.

Opuszczona fabryka celulozy w Niedomicach – w latach 1937 fabryka świetnie prosperowała do czasów II wojny światowej gdzie Niemcy przejęli fabrykę. Jednak pod koniec wojny fabryka została zniszczona przez wysadzenie. W 1950 fabryka została odbudowana i ruszyła od nowa produkcja celulozy. W latach 80-90 fabryka upadła. Teraz możemy podziwiać ruiny fabryki. To prawdziwa gratka dla osób, które uwielbiają zwiedzać takie miejsca. Niestety fabryka jest w coraz gorszym stanie technicznym, trzeba uważać na dużą ilość starych cegieł.

U.D.

Bibliografia:

https://www.opuszczone.net/nzc

Źródła zdjęć:

https://www.geocaching.com/geocache/GC3FEH6_zapomniany?guid=56126200-f8f9-43cb-94fc-dae3e9ad07b0