Od 1 marca – dostępne rowery miejskie.

Od najbliższego poniedziałku, 1 marca rozpoczyna się sezon rowerowy i mieszkańcy Tarnowa znów będą mogli korzystać z miejskich jednośladów. To jednocześnie bardzo dobra okazja, aby włączyć po zimie aktywność i zażyć nieco sportu. Oczywiście jak co roku tak i tym razem nie zmienią się zasady wypożyczania rowerów. 

System Tarnowski Rower Miejski działa już w naszym mieście od 2018 roku i cieszy się dużą popularnością wśród Tarnowian i gości, którzy chętnie z niego korzystają. Według informacji system na już zarejestrowanych prawie 7 tysięcy użytkowników. Osoby posiadające kartę w wersji Premium, mogą za darmo jeździć jednośladem przez pół godziny, a za kolejne pół godziny płacą jedynie złotówkę. Kwota za kolejne godziny wzrasta sukcesywnie: druga godzina to 2 zł, trzecia 3 zł, a czwarta i następne kosztuje już stałe 4 zł. Jeśli nie posiadamy karty, mamy za darmo tylko 20 minut jazdy na rowerze miejskim, a następnie płacimy według cennika: -> www.rower.tarnow.pl.

Obecnie w naszym Tarnowie jest zamontowanych 16 stacji, w których w sumie znajduje się 170 rowerów, do użytkowania dla dorosłych oraz 10 dla dzieci. Jak podają statystki do tej pory przejechano na jednośladach prawie 100 tysięcy kilometrów. Najczęściej korzystamy ze stacji rowerowych znajdujących się w okolicach Parku Strzeleckiego, Placu Szczepanika i Dworcu PKP. Przy okazji warto wspomnieć, że dla miłośników jazdy na rowerze, w centrum miasta, w Mościcach, oraz na węźle przesiadkowym Kochanowskiego-Chyszowska zamontowano wiaty bike&ride, gdzie można bezpiecznie pozostawić swój rower. Dodatkowo w Tarnowie na kilkunastu ulicach funkcjonuja już tzw. kontraruchy, które ułatwiają przejazd jednośladem. Jak zapowiada Zarządu Dróg i Komunikacji, w planach jest budowa kolejnych ścieżek rowerowych. 

źródło inf./www.tarnow.pl