O innowacjach i unijnych funduszach dla Małopolski czyli Dialog Obywatelski z komisarz Elżbietą Bieńkowską w Tanowie

Komisarz UE Elżbieta Bieńkowska oraz Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zapraszają na debatę o wykorzystaniu środków unijnych przez Tarnów oraz możliwościach pozyskiwania ich w najbliższych latach. Poruszą także zagadnienia związane z innowacjami, strategią rozwoju biznesu oraz wsparciem tarnowskich przedsiębiorców. W spotkaniu weźmie również udział Marszałek Województwa Małopolskiego w latach 2010-2015 Marek Sowa.

  • Początek: poniedziałek 20 maja 2019 r., godz. 9.00.
  • Miejsce: Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, ul. Mickiewicza 4

REJESTRACJA

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy proszą nadsyłanie zgłoszeń na adres mailowy: zapisydialogobywatelski@wp.pl lub telefonicznie +48 660 911 184 – do środy 15 maja.

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko oraz nazwę firmy/instytucji/organizacji. Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.

Wydarzenie organizują: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Prezydent Tarnowa.

Tarnów jest małopolskim liderem pozyskiwania środków zewnętrznych i konsekwentnie korzysta z dofinansowania Unii Europejskiej. Lokalne władze stawiają na rozwój gospodarczy miasta, wykorzystując nowoczesne technologie dla poprawy jakości życia mieszkańców i inwestując w innowacyjne działania w zakresie infrastruktury, transportu oraz biznesu. Wspierają także startupy, młodych przedsiębiorców oraz małe i średnie firmy, które stanowią podstawę gospodarki. UE docenia takie regiony wskazując jak istotne jest wykorzystanie potencjału nowoczesnych technologii dla poprawy warunków życia i pracy mieszkańców.

W tej chwili Unia Europejska przeznacza pieniądze nie tylko na rozwój, ale przede wszystkim poprzez dofinansowania, pobudza do innowacyjnych i kreatywnych działań. Zachęca do nowoczesnych inwestycji oraz wspiera przedsiębiorców w innowacyjnych rozwiązaniach i realizacji startupów. W perspektywie finansowej 2021-2027 działania te będą kontynuowane w zmienionej formie – podkreśla komisarz Elżbieta Bieńkowska.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas dialogów komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii.

Źródło: Dialog Obywatelski w Tarnowie