Nowe życie wystawy “TOPOLSKI Tarnów. Nasze lata ’90”.

Wystawa “TOPOLSKI Tarnów. Nasze lata ’90” zniknęła już ze stacjonarnej oferty Galerii TCK, za to otrzymała drugie życie! Jest dostępna za darmo… w Internecie.

Tarnowskie Centrum Kultury będące producentem niezwykłej wystawy podjęło się przeniesienia całej ekspozycji do Internetu. – Pomysł stworzenia specjalnej strony internetowej poświęconej wystawie, będącej jej kontynuacją pojawił się już na etapie projektowania. Teraz gdy ekspozycja stacjonarna dobiegła końca przyszedł czas by go wdrożyć. W ten sposób wystawa zyskała drugie życie. Chcemy zachować pamiątkę po minionych czasach, które są częścią bogatej historii naszego miasta – uważa Tomasz Kapturkiewicz – Dyrektor TCK.

Wystawa jest już dostępna pod adresem internetowym www.topolskitarnow.pl. Ekspozycja, na którą składa się blisko 1 300 wybranych fotografii autorstwa Pawła Topolskiego stanowi wirtualną opowieść o Polsce w latach dziewięćdziesiątych XX w. na przykładzie Tarnowa. Polska tamtych lat to szczególny okres w dziejach naszej Ojczyzny. Początki kształtowania się Państwa po upadku komunizmu. To czas przywracania normalności, ale także czas dynamicznych zmian i tworzenia samorządu lokalnego.

Wystawa była czynna od 18 września ub. roku do 8 marca 2021 r. W ostatnim dniu można było ją zwiedzić w towarzystwie autora Pawła Topolskiego. Ekspozycja w całości jest do obejrzenia w Internecie pod specjalnym adresem www.topolskitarnow.pl. Jest to pierwsza wystawa wyprodukowana przez Tarnowskie Centrum Kultury, która w formie cyfrowej czynna będzie za darmo i bezterminowo.Tarnowskie Centrum Kultury przygotowuje już kolejną wystawę dostępną stacjonarnie w Galerii TCK. Od 19 marca będzie można odwiedzić tzw. “Strefę wyobraźni” – dzieła autorstwa jest wybitnego artysty fotografa Cezarego Dubiela, który posługując się kreacją fotograficzną, jako formą przekazu, zabierze odbiorców do świata nierealnego, powstałego z jego wyobrażeń… (więcej: https://bit.ly/3cfeJCw )

Sebastian Szafarz