Kalendarz wydarzeń sportowych planowanych na ten roku!

Wraz z nadejściem wiosny i dobrej pogody, będzie można rozpocząć organizację wielu atrakcji sportowych na świeżym powietrzu. Już Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów ogłosiło wstępnie zaplanowany kalendarz wydarzeń sportowych na 2021 rok.

21 marca odbędzie się tradycyjnie Rowerowy Rajd Sokołów – jako przywitanie Wiosny – w tym Topienie Marzanny. Kolejne rajdy przewidziane są 3 maja (Rodzinny Rajd Rowerowy – Dookoła Tarnowa) oraz 12 września (Jesienny Rowerowy Rajd Sokołów).

Z kolei XXVII edycja Pucharu Tarnowa w kolarstwie górskim na terenie Parku Biegowego Marcinka rozpocznie się dopiero po wakacjach. Pierwszy wyścig MTB xc Cross Country zaplanowano na 5 września, a dwie pozostałe eliminacje na 26 września i 3 października.

Także dla biegaczy, stowarzyszenie zapewnia wiele propozycji aktywnego spędzenia wolnego czasu. Miłośnicy biegania mogą już ćwiczyć formę na 23 maja, by rywalizować w Biegu na Zamek po Miecz Spycymira (w razie zaostrzeń ograniczeń spowodowanych pandemią, wyznaczono drugi termin biegu na 18 lipca). Natomiast w sobotę, 9 października odbędzie się, Tarnowski Bieg Leliwitów, którego trasa jak zawsze kierowana jest ulicami starego miasta, a 17 października zaplanowany jest bieg przeszkodowy, Marcinka Cross Challenge. Na koniec jak pozwolą dobre warunki atmosferyczne, czyli 11 listopada tarnowscy biegacze będą mogli zmierzyć się w Biegu Sokołów z okazji Święta Niepodległości, który po przerwie powraca do Parku Strzeleckiego.

źródło/www.tarnow.pl