Mikromusic Acoustic Trio w Marzeniu.

Mikromusic powraca do Tarnowa. Tym razem wykonają najpopularniejsze utwory ze swojej twórczości w akustycznej odsłonie. Koncert odbędzie się w sali kina Marzenie 7 lutego o godz. 20:00. Bilety w przedsprzedaży (w kasie kina – ul. Staszica 4- oraz on-line na stronie tck.pl) w cenie 45 zł.     
           

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej – „Fryderyków”.

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich muzykę jako avant pop lub art pop. Mikromusic ma na koncie siedem płyt studyjnych, ale prawdziwą moc pokazują na koncertach. W ciągu całej swojej działalności wydali trzy bardzo ciepło przyjęte albumy koncertowe (na jednym z nich znajduje się również zapis z tarnowskiego koncertu jaki miał miejsce przy okazji 30. Tarnowskiej Nagrody Filmowej).

Grali na najważniejszych polskich festiwalach, między innymi na Open’er Festival, Ladies Jazz Festival, Top Trendy, Festiwal Piosenki w Opolu. Koncertowali również za granicą, między innymi   w Japonii (Blue Note Tokyo), Niemczech, Estonii, Czechach, Białorusi, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech czy Rumunii. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku.

Ważnym aspektem działalności Mikromusic jest wizualna strona ich twórczości. Teledyski zespołu były wielokrotnie nominowane i nagradzane na takich festiwalach jak: Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards.

Liderką zespołu jest Natalia Grosiak – wokalistka, tekściarka i kompozytorka, współpracująca  z takimi tuzami polskiej sceny muzycznej jak Smolik, Leszek Możdżer, Skubas, Kev Fox, Renata Przemyk, L.U.C, Mioush.

Zespół stworzył muzykę do filmów „Chemia” (reż. Bartek Prokopowicz) oraz „Konfident” (reż. Juraj Nvota) oraz do spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” dla Teatru Muzycznego Capitol (reż. Konrad Imiela).

Oglądalność teledysków Mikromusic na Youtube sięga kilkudziesięciu milionów.

Ostatnie płyty „Tak mi się nie chce” i “Z dolnej półki” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2020. W Tarnowie zespół wystąpi w składzie Acoustic Trio:

Natalia Grosiak – wokal

Dawid Korbaczyński – gitara

Robert Szydło – gitara basowa