Ferie w Tarnowskim Centrum Kultury.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na etno warsztaty w ferie zimowe do pracowni plastycznej TCK, które odbędą się 4 i 5 lutego. WIELKA ZIMOWA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA jest gwarantem wielu wrażeń, ciekawych odkryć, nowych smaków, nietypowych gier, wspaniałej zabawy, a przy tym sporej porcji informacji. Ponadto nikt nie wyjdzie z pustymi rękami, bo podczas warsztatów własnoręcznie wykona etnodrobiazgi. Podczas dwóch dni warsztatów Robert ROBB Maciąg, podróżnik, pedagog, autor wielu książek, podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i zabierze ich w podróż do bliższych i dalszych miejsc.

Warsztaty każdego dnia będą trwały łącznie 5 i pół godziny. Rozpoczną się o godzinie 9:00 od opowieści o wielkich odkrywcach. A później będzie coraz to ciekawiej. Kolejno odbywać się będą warsztaty tematyczne, z których każde będą trwały około 90 minut, a między nimi tylko krótkie chwile na ochłonięcie, po niemałej dawce atrakcji. Dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami –  będą słuchać, wąchać, dotykać i smakować,  a przede wszystkim patrzeć z zaciekawieniem. Każde warsztaty zakończą się elementem plastycznym, który dzieci zabiorą ze sobą, z każdego dnia 3 „pamiątki”.

Na tych zajęciach dzieci sensorycznie poznają inne kultury, zjawiska, będą chłonąć ekscytującą wiedzę, „spotkają” się z ludźmi z odległych zakątków świata.

Zajęcia przygotowane są specjalnie dla grupy wiekowej od 7 do 15 lat.

 

Dzień pierwszy

4 lutego 2020 (wtorek)

godz.  9:00-14.30

W programie:

– wstęp o odkrywcach i dalekich podróżach

– warsztaty greckie

– warsztaty hiszpańskie

– warsztaty holenderskie

 

Dzień drugi

5 lutego 2020 (środa)

godz. 9:00-14:30

W programie:

– wstęp o odkrywcach i dalekich podróżach

– warsztaty amerykańskie

– warsztaty arabskie

– warsztaty japońskie

Można się zapisać na jeden lub na dwa dni warsztatów.

Opłata za udział w jednym dniu warsztatów wynosi 60 zł, natomiast za dwa dni 100 zł.