Mateusz Klich wygrał mecz dla swojej drużyny. 2 gole Polaka przeciw Rotherham United [skrót]

Skuteczność Mateusza Klicha pozwoliła odnieść Leeds United siedemnaste zwycięstwo w rozgrywkach Championship. Co więcej, to ekipa Pawi musiała odrabiać straty, po tym jak do przerwy przegrywała z Rotherham United 0-1. Polak spędził na murawie pełne 90 minut i w samej końcówce zapewnił sukces trzykrotnemu Mistrzowi Anglii.

Rotherham objęło prowadzenie po fantastycznym strzale w okienko zza pola karnego w wykonaniu Semi’ego Ajayi. Wychowanek Tarnovii wyrównał w 51 minucie, kiedy wykorzystał nieporozumienie w szykach defensywnych rywali i wepchnął futbolówkę do siatki z najbliższej odległości. Z kolei w 86 minucie jego płaski strzał lewą nogą przy słupku, okazał się decydującym trafieniem spotkania. Klich w polu karnym przeciwników zwiódł trzech graczy z New York Stadium i uderzył nie do obrony dla interweniującego Marka Rodaka.

W trwającym sezonie Mateusz Klich strzelił już siedem bramek, dokładając do tego sześć asyst. Jego Leeds United przewodzi ligowej klasyfikacji z dorobkiem 57 punktów i przewagą trzech oczek nad wiceliderem Norwich City. Właśnie ta drużyna będzie kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Marcelo Bielsy. Spotkanie odbędzie się w sobotę 2 lutego o godz. 18.30 na Elland Road.