Ludownia – trudne będzie łatwe

Ludownia to nazwa sklepu, a zarazem pracowni artystycznej na ulicy Krasińskiego 45 w Tarnowie. Oferuje ona warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Różnorodność zajęć bywa zaskakująca. Podczas nich nie tylko robione są dekoracje z użyciem papieru, kawałków drewna i farb, ale także wykonuje się tam biżuterię i kosmetyki z naturalnych składników. To tylko niektóre z oferowanych warsztatów.

5 marca odbyły się zajęcia dla dzieci pt. „Malowane wiosenne dekoracje”. Prowadząca warsztaty Daria Zaborowska-Hulska, przygotowała dla każdego dziecka po dwa drewniane króliczki i jednym kwiatku. Następnie rozdała farby kredowe, krok po kroku wydając polecania. Dzieci ochoczo zabrały się za pracę, malując krawędzie na czarno, a potem nakładając dwie warstwy farby białej. Jak tłumaczyła instruktorka rzemiosła artystycznego, po użyciu papieru ściernego, miało to dać efekt postarzenia. Następnie zostały pomalowane króliczkom ubranka i przywiązany do rączki Pani królik, kolorowy kwiatek.

Do dyspozycji w pracowni każde dziecko miało po dwa pędzelki, różne kolory farby kredowej, ołówki oraz papier ścierny. Była także suszarka, aby można było szybko wysuszyć króliczki.

Dwie godziny upłynęły bardzo szybko, a wykonane króliki pięknie się prezentowały. Zajęcia przebiegły w luźnej atmosferze. Choć wykonanie ozdób mogłoby wydawać się trudne, dzieci poradziły sobie znakomicie.Wydawane przystępne dla nich instrukcje, znacząco ułatwiły pracę.

Zajęcia dla dzieci odbywają się dwa razy w tygodniu, a raz w miesiącu są to zajęcia z ceramiki. Na Facebooku zamieszczane są zapowiedzi kolejnych warsztatów, a także zdjęcia. Ceny i rodzaje warsztatów można znaleźć również na stronie internetowej http://ludownia.pl/?page_id=55.

Anna Hajduk