Ligowe starcie finalistów PGNiG Pucharu Polski.

W najbliższą niedzielę drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów podejmie u siebie Mistrza Polski oraz aktualnego lidera ligowej tabeli, Łomżę Vive Kielce.

Przed tarnowskimi zawodnikami kolejne bardzo trudne zadanie – w 17. serii rozgrywek PGNiG Superligi zmierzą się się z niepokonaną w tym sezonie drużyną Łomży Vive Kielce. Trudno będzie powalczyć o punkty, jednak dla drużyny gospodarzy taki mecz to świetny sprawdzian formy przed zbliżającymi się spotkaniami z drużynami, które zdecydowanie bardziej są w ich zasięgu.

Gra tarnowian w ostatnim czasie może się podobać. Widać postępy, które przekładają się także na wyniki. W ubiegłą sobotę podopieczni Patrika Liljestranda w pięknym stylu pokonali drużynę Zagłębia Lubin w półfinale PGNiG Pucharu Polski. Tym świetnym meczem zawodnicy wzmocnili wiarę w swoje umiejętności i mamy nadzieję, że w dobrej formie zaprezentują się także w niedzielnym spotkaniu. W pierwszej rundzie PGNiG Superligi tarnowianom udało się postraszyć drużynę z Kielc i do 45. minuty walczyć jak równy z równym. Tym razem tarnowscy kibice będą liczyć na poprawienie tego rezultatu. 

Drużyna z Kielc to topowy zespół w Europie. Swoje mecze rozgrywa również w Lidze Mistrzów, a zawodnicy Łomży Vive Kielce to kluczowe postaci w swoich reprezentacjach narodowych. Nie sposób wyliczyć wszystkie sukcesy naszego niedzielnego rywala, wspomnijmy zatem o tym ostatnim – w czwartek 18 marca drużyna po raz 14 z rzędu awansowała do finału PGNiG Pucharu Polski. Po zaciętym, przepełnionym czerwonymi kartkami meczu półfinałowym z drużyną Orlen Wisły Płock kielczanie zapewnili sobie miejsce w wielkim finale rozgrywek, w którym wraz z drużyną Grupy Azoty walczyć będą pod koniec maja.

Na razie jednak zawodnicy musza skupić się na meczu ligowym. Tarnowianom ciężko będzie sprawić niespodziankę, jednak zmotywowani ostatnimi sukcesami mogą pokazać na boisku naprawdę dobrą grę i wolę walki.

Początek meczu zaplanowany został na godzinę 13:00, a transmisję na żywo z wydarzenia będzie można śledzić na platformie Emocje.tv. Do zobaczenia w niedzielę!

Natalia Fronk