KULT AKUSTIK zagra w maju w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

35 lat grania, ponad 3000 koncertów i kolejny w tarnowskim teatrze. 20 maja odbędzie się wyjątkowy koncert, in memoriam Edwarda Żentary. Z okazji 8. rocznicy śmierci byłego dyrektora tarnowskiego teatru, na dużej scenie wystąpi Kazik Staszewski jako wokalista KULTu.

Edward Żentara nim trafił do Tarnowa, występował na deskach wielu teatrów w Polsce, m.in. w Lublinie, Warszawie, w Krakowie i Szczecinie; był dyrektorem artystycznym teatru w Koszalinie. Szerszej publiczności dał się poznać, grając m.in. w: „Karate po polsku” Wojciecha Wójcika, „Siekierezadzie” Witolda Leszczyńskiego czy „Trzech młynach” Jerzego Domaradzkiego. Za role w tych filmach został uhonorowany nagrodą Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złoty Ekran, przyznawaną przez Tygodnik „Ekran”. Od lipca 2008 r. do maja 2011 r. był dyrektorem tarnowskiej sceny, gdzie wyreżyserował spektakle: „Zbrodnia i kara”,„Rozmowy z katem” oraz „Przyjazne dusze”.

Szykuje się niezwykłe wydarzenie muzyczne. Kult z Kazikiem to przecież legenda polskiej muzyki rockowej –  mówi dyrektor Rafał Balawejder. – Wersja akustyczna znakomicie pasuje do naszej sali teatralnej. Jestem pewien, że będzie to niezapomniane przeżycie, a zarazem wspomnienie Edka, który z wielką estymą mówił o Kulcie jako fajnym zespole z bardzo mocnymi, prawdziwymi tekstami.

Zespół KULT powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont”. KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 35 lat. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym. Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów m.in.: „Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci”.

Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.

Skład:

Kazik Staszewski – śpiew, saksofon

Janusz Grudziński – klawisze

Piotr Morawiec – gitara

Ireneusz Wereński – bas

Wojciech Jabłoński – gitara

Tomasz Goehs – perkusja

Janusz Zdunek – trąbka

Tomasz Glazik – saksofon tenorowy, saksofon barytonowy

Jarosław Ważny – puzon

Termin koncertu: 20 maja (poniedziałek), godz. 20:00

Rezerwacje i sprzedaż biletów w tarnowskim teatrze. Telefon: 14 688 32 87, kom. 784 976 025, 668 323 998

Bilety w cenie:

120 zł – rząd I -VI miejsca 1-20, rząd VII miejsca 3-18, rząd VIII miejsca 3-10, 14-18, rząd IX miejsca 3-18, 14-18, rząd IX miejsca 3-10, 14-18, rząd X -XIII miejsca 3-10, 14-18

100 zł – rząd VII – XIII miejsca 1, 2, 19, 20

90 zł – rząd X – XIII miejsca 11-13, rząd XIV – XV miejsca 1-20

Źródło: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie