Konkurs na zagospodarowanie parku na górze św. Marcina. W puli nagród 10 tysięcy złotych

Tarnowski magistrat przygotował dla mieszkańców naszego miasta kolejną propozycję konkursową. Tym razem chodzi o przedstawienie pomysłu na zagospodarowanie parku znajdującego się na górze św. Marcina. Czasu na wysłanie swojej pracy zostało niewiele. Termin upływa 10 lutego.

Jak informują organizatorzy w regulaminie: “Celem konkursu jest stworzenie najlepszej wizji, pod względem architektonicznym, artystycznym, wizualnym i ekonomicznym koncepcji funkcjonalno-użytkowej dla parku, z uwzględnieniem jego miejskiego ogólnodostępnego charakteru, ale także w kontekście patriotycznej postawy jego patrona i poczuciu dumy z wybitnych tarnowian w szczególnym jubileuszu 100-lecia Polski Niepodległej. W sferze edukacyjnej wizja powinna nawiązywać do słów tożsamość, wolność, niepodległość w odniesieniu do stulecia niepodległej Ojczyzny w przestrzeni miejskiej. Wyłonione najlepsze rozwiązanie projektowe przedmiotowego miejsca, będzie materiałem wyjściowym, na podstawie którego Prezydent Miasta Tarnowa zleci opracowanie dokumentacji projektowej.”

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz pełnoletnich mieszkańców Tarnowa. Przy opracowaniu projektu możliwe jest wykorzystanie różnorodnych technik. Jest o co walczyć. Pula nagród w konkursie to 10 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej miasta.

Patron parku książę Roman Adam Stanisław Sanguszko żył w latach 1800-1881. Urodził się jako syn Erazma Eustachego Sanguszki oraz jego żony Klementyny Czartoryskiej. Brał udział w Powstaniu Listopadowym. Po bitwie pod Łysobykami dostał się do niewoli. Został skazany na zsyłkę i przez około 7 lat przebywał na Syberii. W 1838 roku odzyskał prawa szlacheckie. Po kilku latach powrócił do rodzinnego majątku Sanguszków w Sławucie, gdzie zajmował się między innymi hodowlą koni arabskich.

Fot. Wydział Komunikacji Społecznej UMT